Všetci sme ich videli už veľakrát. Králiky z klobúka, ohýbanie lyžičky alebo krásna kúzelníková asistentka, ktorá je rozsekaná na niekoľko častí. Aj keď všetci vieme,...

Všetci sme ich videli už veľakrát. Králiky z klobúka, ohýbanie lyžičky alebo krásna kúzelníková asistentka, ktorá je rozsekaná na niekoľko častí. Aj keď všetci vieme, že sú to len triky, vždy sa na ne radi pozrieme a niekedy aj žasneme nad tým, ako to kúzelník urobil. Triky, ktoré vám dnes ukážeme, patria do kategórie skutočne známych a mnohými kúzelníkmi nespočetnekrát uskutočnenými. Pre všetkých, ktorí túžia zistiť, čo stojí za týmito jednoduchými, no pritom efektnými trikmi, sme pripravili tento článok.

Ohýbanie lyžičky

files.brightside.me
files.brightside.me

Tento trik si vyžaduje minimálnu prípravu. Stačí si zobrať mincu, ktorá bude mať striebristú farbu, napríklad staré haliere. Minca sa potom umiestni medzi palec a ukazovák, tak ako je na obrázku. Potom kúzelník chytí lyžicu tak, aby to vyzeralo, že koniec lyžičky drží medzi prstami, kde však bude minca. Potom stačí aby sa kúzelník tváril, že sa vyvíja veľkú silu na lyžicu a pri tom ňou pohybuje, čo vytvára efekt, že lyžica sa skutočne deformuje.

Ťahanie králika z klobúka

files.brightside.me
files.brightside.me

Asi najznámejší kúzelnícky trik, no vždy vie udiviť a prekvapiť. Na tento trik je potrebný stôl, dlhší obrus, klobúk, králik a šatka. Všetky štyri rohy šatky sa dajú k sebe, čím sa vytvorí vrece alebo kapsa a kúzelník tam umiestni králika. Toto vrece potom zavesí na stôl z jeho strany, tak aby ho diváci nevideli. Obrus na stole bude zakrývať vrece s králikom. Potom ukáže publiku, že klobúk je prázdny. Teraz nasleduje najťažšia časť. Kúzelník posunie klobúk smerom na okraj stola až ku králikovi.  Začne otáčať klobúk smerom k sebe a pri tom ako otáča klobúk vloží tam králika. Pri troche tréningu sa to dá naučiť veľmi rýchlo. Potom už len stačí siahnuť rukou do klobúka a užasnutému publiku ukázať králika.

Pokračovanie na ďalšej strane…


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy