Michal Blaško / / Kultúra
Každé dieťa má nadanie na niečo iné. Aj keď sú obidvaja rodičia umelecky nadaní a je veľký predpoklad, že talent zdedia aj deti, môže...

Každé dieťa má nadanie na niečo iné. Aj keď sú obidvaja rodičia umelecky nadaní a je veľký predpoklad, že talent zdedia aj deti, môže sa stať, že dieťa pôjde svojou vlastnou cestou. A tá sa od tej Vašej, môže podstatne líšiť. Nemôžete ho nútiť, aby bol z neho akademický maliar ako jeho otec, keď ho viac ako maľovanie baví behať po ihrisku a kopať do lopty. Ak sa snažíte svoje dieťa prerobiť na svoj obraz, môžete docieliť aj toho, že bude nenávidieť všetko, čo súvisí s preferovaným koníčkom.

detska kresbaMilovníci umenia a obrazov nemusia byť len maliari. Nejeden človek má v sebe estetické cítenie a vie oceniť krásu obrazu. V každom väčšom meste sa nájde niekoľko skvelých umeleckých maliarov, ktorí svoje obrazy vystavujú v rôznych galériach. Už deti na prvom stupni často navštevujú miestne galérie a kochajú sa nad umeleckými dielami ich autorov. Niektoré pri obrazoch prejdú bez povšimnutia, iné sa zaujímajú aj o detaily a dokážu popísať, čo chcel autor svojou maľbou „povedať“. Tieto deti, ak vynikajú v kreslení majú veľký predpoklad, že z nich v budúcnosti budú umeleckí maliari.

Ak Vaše dieťa hodiny presedí pri maľovaní obrázkov a Vy ste si všimli, že ho to nielen baví, ale jeho obrázky sú aj pekné, prihláste ho do výtvarného krúžku. Tam sa časom ukáže, či z neho bude umelecký maliar, alebo maľovanie zostane len jeho koníčkom.

Urobiť radosť Vašej ratolesti môžete, ak prvý, vlastnoručne namaľovaný výtvor svojho dieťaťa necháte zarámovať. Deti milujú, keď dostanú pochvalu. Najviac si ju cenia práve od svojho rodiča. Ak teda chcete svoje dieťa pochváliť, tak Vám dáme malú radu. Uvarte si svoju obľúbenú kávu, spravte si pohodlie a posaďte sa k počítaču. V e-shope vyberte ten najkrajší rám na obraz, ktorý Vaše dieťa namaľovalo a nechajte mu ho zarámovať. Zaveste si ho do bytu a uvidíte ako jeho očká rozžiarite a inšpirujete ho k ďalším výtvorom. Ak sa trápite a neviete nájsť internetový obchod s rámami, tak Vám trošku pomôžeme. Veľký výber krásnych rámov na obrazy môžete nájsť aj TU.Komentovať (0)