youtube.com

ZED’O je bicykel, ktorý vyzerá ako z budúcnosti a navyše ho môžeš vložiť do svojho batoha.

O tom, že sme šikovný národ niet pochýb. Nasvedčujú tomu rôzne vynálezy, ktoré dodnes pomáhajú ľuďom po celom svete. No počuli ste už o tom, že Slováci vymysleli bicykel, ktorý sa zmestí aj do batoha? 

Aj napriek tomu, že je bicykel skvelý vynález, stále nie je až taký praktický, ako by sme chceli. Najväčším problémov je jeho váha a veľkosť. Mnohí ho jednoducho považujú za zbytočnú starosť. Keďže je veľký, nastáva problém s jeho uložením či bežným premiestňovaním. Šikovnému tímu z Topoľčian sa podarilo vymyslieť niečo, čo ocenia nielen vášniví cyklisti, ale čo možno zaujme aj ľudí, ktorí ešte svoj bicykel nemajú. Ktovie, možno práve týmto nápadom sa bicykel stane znova o niečo obľúbenejším.

YouTube

Chceli by ste vedieť, prečo je naozaj taký špeciálny? Bicykel ZED’O je skutočne prevratný kúsok. Vďaka svojej sofistikovanej štruktúre ho môžete zložiť a vložiť do svojho batoha. Celý čas môže byť jednoducho s vami a vy sa už nemusíte báť či ste ho na ulici správne zamkli. Okrem toho má pútavý dizajn, takže jazda na ňom sa stáva skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Skvelý tím kreatívnych a technických dizajnérov nenechal nič na náhodu. ZED’O bol vytvorený tak, aby bol predovšetkým ľahký. Tým sa stáva praktickejší a najmä spoľahlivý. Na jeho výrobu sa používal prevažne hliník a uhlíkové vlákna, ktoré sú tiež veľmi pevné a odolné.

YouTube

Prečo je praktický?

Môžeš si ho vziať zo sebou kdekoľvek – či budeš cestovať verejnou dopravou, či autobusom, vlakom, alebo lietadlom. Poskladaný bicykel môže byť uložený aj v tej najmenšej skrini a ty sa nemusíš báť, že sa nezmestí do dverí alebo že bude jednoducho zavadzať v tvojej izbe. Ak sa chystáš na výlet s celou rodinou, môžete si ich vziať viac. Aj keď vaše auto nie je príliš veľké, zmestia sa do kufra s ostatnou batožinou.

Momentálne prebieha zbierka na produkciu prvých bicyklov, pomocou platformy Indiegogo. Peniaze sa samozrejme použijú na kúpu materiálu a ostatných potrebných vecí, ktorými sú aj produkcia či balenie a odoslanie bicykla. Suma, ktorá sa potrebuje vyzbierať je 100 000 dolárov a až vtedy sa môže naplno začať s výrobou. Na oplátku každý, kto prispeje na kampaň pre výrobu nového bicykla, si bude môcť kúpiť nový model za nižšie ako maloobchodné ceny. K bicyklu navyše dostane originálny batoh, do ktorého si môže novučičký bicykel zložiť. Kedy sa model nového bicykla dostane do predaja, je otázne. Stále sa hľadá investor, ktorý pomôže chalanom nový model vyrobiť. Držme im palce, nech sa to čím skôr podarí.

Ak by ste chceli projekt podporiť môžete tak spraviť na stránke Indiegogo.

Pozri aj: Čapovanou drogériou pre čistejšiu prírodu. V Trnave otvorili jedinečnú eko predajňu

Interez.sk (Anna Zábojníková), indiegogo.com
Uložiť článok

Najnovšie články