Archív TASR

Mnohé slávne osobnosti podľahnú drogám a tie sa podpíšu pod ich smrť.

Drogy boli, sú a aj budú problémom. Užívajú ich tí najchudobnejší, ale aj naopak tí najbohatší, o ktorých máme pocit, že im nič nechýba. Tieto látky však dokážu byť aj dôvodom úmrtia. Preto sme sa pozreli na úmrtia slávnych osobností spojené s drogami a vytvorili kvíz, v ktorom bude vašou úlohou určiť, aká látka stála za smrťou týchto osobností. 

Ak sa vám tento kvíz páčil, vyskúšať môžete aj ďalšie v našej sekcii.

Čo zabilo Jimiho Hendrixa?

VARA, CC BY-SA 3.0 NL, via Wikimedia Commons

Jimi Hendrix užil deväť tabliet lieku Vesparax určeného na spanie, čo je 18-násobok odporúčanej dávky. Pitva odhalila, že zomrel na zadusenie zvratkami.

Čo zabilo maliarku Fridu Kahlo?

TASR

Frida Kahlo trpela veľkými bolesťami a v nemocnici užila väčšiu dávku liekov ako jej predpísali. Oficiálnou príčinou smrti má byť síce pľúcna embólia, avšak nebola vykonaná pitva. Sestra v nemocnici tvrdila, že po spočítaní liekov zistila, že umelkyňa užila veľkú dávku liekov.

Čo zabilo Heatha Ledgera?

Heath Ledger užil kombináciu viacerých silných liekov na predpis, konkrétne oxykodón, hydrokodón, diazepam, temazepam, alprazolam a doxylamín.

Čo zabilo speváčku Dolores O'Riordan?

Archív TASR/AP Photo/Bruno Bebert

Speváčka sa utopila vo vani po tom, ako sa intoxikovala alkoholom. V tele jej objavili tiež lieky na predpis avšak v predpísanom množštve a tie tak neboli príčinou smrti. Niekoľko dní po smrti bulvárne médiá začali šíriť fámu, že speváčka zomrela na predávkovanie fentanylom, čo bolo však vyvrátené.

Čo zabilo speváka Jima Morrisona?

snappygoat

Aj keď oficiálna príčina smrti bola zlyhanie srdca, tak viacero očitých svedkov potvrdilo, že Jim Morrison užil veľkú dávku heroínu. Pitvu však na ňom nevykonali.

Čo zabilo herečku Marilyn Monroe?

Archív SITA

Marilyn Monroe sa predávkovala barbiturátmi. Pri jej tele našli niekoľko prázdnych balení liekov a pitva tiež preukázala ich veľké množstvá v tele. Na základe množstva bolo vylúčené náhodné predávkovanie a bolo vyhlásené, že herečka spáchala samovraždu.

Čo zabilo speváka Princa?

Spevák bojoval dlho so závislosťou na opioidoch, nakoniec sa predávkoval syntetickou náhradou heroínu - fentanylom.

Čo zabilo Elvisa Presleyho?

Až 14 rôznych liekov na predpis sa našlo v jeho tele pri pitve.

Čo zabilo slovenského hokejistu Mareka Svatoša?

Archív TASR

V tele mu našl kodeín, morfín a liek známy ako xanax.

Čo zabilo speváčku Amy Winehouse?

TASR

Speváčku zabil alkohol. Pitva zistila, že mala v krvi viac ako 4 promile alkoholu.

0
Uložiť článok
Komentovať