Luke Jones

Michal Blaško / / Zaujímavosti
Obyčajný záznam bezpečnostnej kamery v jednom obchode s oblečením v americkom meste Savannah v štáte Georgia sa zmenil na výjav, ktorý poznáme len z...

Obyčajný záznam bezpečnostnej kamery v jednom obchode s oblečením v americkom meste Savannah v štáte Georgia sa zmenil na výjav, ktorý poznáme len z hororov. Záhadné video s tajomným návštevníkom obchodu obletelo po odvysielaní v televízii celý svet a vyvolalo dohady o existencii upírov.

Video zverejnené na známom portáli sa stalo internetovou senzáciou. Záznam z priemyselnej kamery v jednom obchode s oblečením, ukazuje bežný deň a obyčajných návštevníkov predajne. Zrazu sa v zábere objaví tajuplný muž v čiernom oblečení. Nespráva sa nejako nezvyčajne, čo je však šokujúce je fakt, že v zrkadle umiestnenom predajni chýba jeho odraz.

Luke Jones
Luke Jones

Zábery rozprúdili na sociálnych sieťach diskusiu o existencii skutočných upírov. Práve tradiční bájni vampíri, ako napríklad legendárny Dracula, boli charakteristickí aj tým, že v zrkadle sa nikdy nezobrazil ich odraz. Práve tak mohli obyčajní ľudia zistiť, kto v miestnosti je upír a zachrániť sa pred jeho krvilačným vyčíňaním.

Existenciu moderných upírov zatiaľ nikto nepotvrdil. Známe sú prípady energetického vampirizmu, keď sa ľudia cítia vyčerpaní a veľmi oslabení v prítomnosti nejakej konkrétnej osoby. Video, ktoré sa v posledných dňoch stalo internetovou senzáciou, však v skutočnosti nie je autentické. Ide o dokonalý trik, ktorý využili tvorcovia televíznej reality show „Stalo sa – The Happenings“. V nej predvádzajú svoje kúzelnícke triky známi iluzionisti Barry Jones a Stuart MacLeod. Tí sa snažia zmiasť nič netušiacich ľudí v uliciach prostredníctvom dokonalých trikov podvodov. Tento zinscenovaný záber s mužom bez odrazu v zrkadle použili v epizóde Kliatba upírov. 

[youtube 0s8wuNg3coM 720 410]Komentovať (0)