Foto: TASR - Pavol Zachar

Predseda Demokratov vyzýva vládu k verejnému ospravedlneniu za strašenie a klamanie Slovákov.

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) vyzýva vládu k verejnému ospravedlneniu za strašenie a klamanie Slovákov. Dôvodom je, že súčasný minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) potvrdil, že obranná dohoda s USA (DCA), ktorá bola za Slovensko podpísaná ešte Naďom, nebude zrušená. Ako povedal Naď, antikampaň proti tejto zmluve sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska.

Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy „vlastizradcovská“ zmluva, už dnes nie je vlastizradcovská,“ vyhlásil predseda Demokratov a podotkol, že zmluvu majú uzatvorenú mnohé krajiny. Zmluva je podľa Naďa mimoriadne dôležitá pre bezpečnosť a obranu Slovenska.

Podľa Kaliňáka sú Američania féroví a neporušujú žiadne z ustanovení zmluvy. Ficovi, ale aj Hlasu a extrémistom zmluva poslúžila, štandardne, ako nástroj propagandy a strachu voči ľuďom, ktorých klamali a zastrašovali nezmyslami. Je to úbohé a zároveň to potvrdzuje, že vláda Eduarda Hegera konala správne,“ uviedol Naď a dodal, že z tohto dôvodu žiada Roberta Fica, Petra Pellegriniho, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Petra Kmeca či Ľuboša Blahu, aby sa „pozreli verejnosti do očí a poprosili o odpustenie“.

Naď dodal, že koalícia a jej stúpenci organizovali protesty nielen pred parlamentom, ale aj pred jeho domom, a celú krajinu oblepili hanlivými billboardami poslancov, ktorí hlasovali za túto zmluvu. „Dnešná vláda nám opozičným politikom a občanom Slovenska urobila pre dohodu zo života peklo. Poviem za seba – vyhrážky smrťou a ublížením rodinným príslušníkom, nábojnice v schránke, neustále ataky zo strany oklamanej verejnosti. Pýtam sa kvôli čomu som toto ja a moja rodina museli trpieť? No, kvôli neškodnej, štandardnej a pre našu bezpečnosť prospešnej zmluve,“ zdôraznil Naď s tým, že dúfa, že sa oklamaným voličom otvorili oči.

Uložiť článok

Najnovšie články