foto: screen YouTube

Scarlett Johansson je žena mnohých tvári a dôkazom toho je jej skutočne rôznorodá filmový tvorba.

Pri výbere svojich nadchádzajúcich titulov sa Scarlett neštíti citlivých drám, hrozivých thrillerov či napätého sci-fi, no nepohrdne ani romantickou komédiou. Prečo? Odpoveď je jednoduchá: Pretože môže. Jej herecký talent nám potvrdila už niekoľkokrát a to nie len v jej posledných snímkoch. Vďaka tejto herečke je kinematografia vždy o čosi bohatšia a tak si právom vyslúžila titul, jedna z najlepších herečiek všetkých čias.

Aby sme sa neodvolávali len na tvrdenia a subjektívny pohľad, je nutné poznamenať, že Scarlett získala už 4 nominácie na Zlatý Glóbus a jednu na New York Film Critics Circle. Okrem toho sa jej však podarilo utŕžiť víťazstvo cien BAFTA, Los Angeles Film Critics Association či César Awards. A aby sme teda začali tým najlepším, poďme sa rovno vrhnúť na film, ktorý tejto herečke zabezpečil výhru BAFTA aj asociácie Los Angeleských filmových kritikov.

Lost in Translation

Lost in Translation alebo po našom Stratené v preklade je film, ktorý hovorí o jedinom. O osamelosti. V hlavnej úlohe tu exceluje Bill Murray a po jeho boku mu sekunduje, no nezaostáva Scarlett. Príbeh je zasadený do Tokya, v ktorom naša hrdinka trávi dovolenku a Bill Murray sem vycestoval za pracovnými povinnosťami. Tento skutočne unikátny príbeh vznikol pod taktovkou režisérky menom Sofia Copolla a skutočne patrí medzi tie najlepšie filmy, aké nezávislá indie scéna v posledných dvoch dekádach zažila.

The Black Dahlia

Čierna Dahlia je film Briana De Palmu, ktorý rozpráva o korupcii a nemravnosti, no zároveň o posadlosti a láske. Scarlett v tomto filme síce nestvárnila hlavnú úlohu, no napriek tomu sa nenechala zatieniť osacarovou Hillary Swank, ani mužským obsadením, ktoré tvorili  Josh Hartnett a Aaron Eckhart. Príbeh bol natočený podľa skutočnej udalosti a je založený na jedenej z najznámejších kalifornských vrážd, ktoré nikdy neboli vyriešené. Obeťou bola mladá herečka Elizabeth Short, ktorá bola zavraždená tak brutálne, že fotky jej pozostatkov nesmeli byť publikované v tlači.

The Island

Ostrov natočil Michael Bay. Prečo je to zaujímavé? Pretože ide pravdepodobne o úplne prvý film tohto režiséra, ktorý okrem výbuchov disponoval aj myšlienkou. Bay, ktorý je známy tvorbou akčných filmov, tentokrát veľmi milo prekvapil a spolu s ním aj herecké obsadenie, ktoré tvorili Scarlett Johansson a Ewan McGregor. Príbeh sa odohráva v budúcnosti, kde má každý človek klon, ktorý mu má pomôcť v prípade, že mu odíde nejaký dôležitý orgán. Klony, ktoré stvárňujú títo dvaja sympatickí herci, sa však nechcú tak rýchlo vzdať.

Lucy

Lucy je filmom Luca Bessona, ktorý je známy veľmi špecifikou tvorbou. Okrem dobrodružných a akčných filmov už však niekoľkokrát natočil aj veľmi kvalitné sci-fi. A práve tento film nie je žiadnou výnimkou. Scarlett si tu zahrala hlavnú úlohu, v ktorej stvárnila typickú blondínku, ktorá vždy niekomu naletí. Najnovšie to mal byť jej priateľ, ktorý obchoduje s drogami. Do brucha jej nechal zašiť balíček so syntetickou drogou, ktorú má prepašovať do Európy. Balíček sa však roztrhol a substancia sa začala šíriť do jej tela. Vďaka tomu nadobudne nadľudské schopnosti, ktoré sa jej však môžu stať osudnými.

Hail, Caesar!

Medzi novšie diela hodné zmienky, v ktorých si Scarlett zahrala, rozhodne patrí aj Hail, Cesar. Ide o komédiu z vizionárskych myslí bratov Coenovcov, ktorí majú na svedomí legendárne kúsky ako Big Lebowski či No Country for Old Men. Je nutné uznať, že ide o jeden zo slabších filmov, ktorí toto duo stvorilo, no herecké výkony, ktoré tu obsadenie podalo, rozhodne kritizovať nemôžeme. Okrem Scarlett sa tu objavili aj herci ako Josh Brolin, George Clooney či Ralph Fiennes.

Her

V tomto filme si hlavnú úlohu zahral vychýrený Joaquin Phoenix, ktorý ju so svojim nezvyčajným vzhľadom celkom ovládol. O vzhľade Scarlett sa však v tomto prípade baviť nemôžeme, keďže v Her ju môžete len počuť. O dôvod viac začať sledovať filmy v originálnom znení. Počuť pôvodné hlasy hercov je totiž na nezaplatenie. V tomto filme Spika Jonzeho sa pozeráme na hlavného protagonistu, ktorý nadviaže skutočne netradičný vzťah s umelou inteligenciou. Romantické chvíle si s ňou síce nedokáže užiť fyzicky, no po citovej stránke ho dokáže naplno uspokojiť. Hlas jej samozrejme neprepožičal nik iný ako Scarlett Johansson.

Under the Skin

Ďalší z filmov tejto herečky, ktoré môžeme zaradiť do kategórie – nezávislé. Under the Skin sleduje príbeh mimozemšťanky, ktorá príde na našu planétu, aby sa živila ľuďmi. Po čase si však začne k pozemšťanom vytvárať isté puto, no s tým jej rasa nesúhlasí. Film sa stretol s veľmi zmiešanými reakciami a názormi. Tomu odpovedá aj hodnotenie na IMDB a ČSFD, ktorým by ste sa však nemali nechať ovplyvniť, pretože ak máte radi artové filmy, Under the Skin skutočne oceníte.

Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona je dielom legendárneho režiséra Woodyho Allena. Ten má na svedomí snímky ako Manhattan, Polnoc v Paríži či Výstrely na Broadwayi. Vo väčšine filmov stvárňuje hlavnú postavu on. A vo väčšine prípadov ide o zatrpknutého Newyorčana, ktorá má problémy s láskou, intimitou a emóciami. Tentokrát však hovoríme o celkom inom obsadení. Film je síce typicky allenovský, no stále je v čomsi výnimočný. Sleduje osud dvoch Američaniek na dovolenke v Barcelone, ktoré stretávajú zaujímavého a nespútaného muža. Toho viac než dobre stvárnil Javier Bardem a mladučké dievčatá si zahrali Scarlett a Rebecca Hall.

Pozri aj: Joaquin Phoenix dokázal filmom o sebe oklamať celý svet. Týchto 10 filmov dokazuje, prečo je práve Phoenix jedným z najlepších hercov súčasnosti

Príbehy
0
Komentovať (0)