Foto: Profimedia

Hotel zatvorili po kauzách indonézskeho prezidenta. Dnes v ňom údajne strašia duchovia robotníkov, ktorí pri jeho výstavbe zahynuli.

Na svete je veľa hotelových komplexov, ktoré mali byť pre obľúbené dovolenkové raje synonymami luxusu. Mnohé však skrachovali, iné postretol ešte temnejší osud. Podobne je na tom obrovský hotel na exotickom Bali. Ten bol zavretý po niekoľkých rokoch svojho fungovania v roku 2002 a odvtedy je opustený a chátra. Miestni ho prezývajú „palác duchov“ a podľa niektorých tu aj straší.

Článok pokračuje pod videom ↓

Luxusný hotel s názvom Bedugul Taman Rekreasi Hotel & Resort dal neďaleko mesta Kuta vystavať ešte v 90. rokoch podnikateľ a politik Tommy Suharto, píše web britského denníka The Sun.

Foto: Profimedia

Temná minulosť majiteľov hotela

Suharto, syn bývalého indonézskeho prezidenta a diktátora Suhartu, však doplatil na otcove kauzy. Niekdajší (a najdlhšie vládnuci) prezident Indonézie bol totiž obvinený z korupcie. Sudca, ktorý ho za tento čin odsúdil, sa však dostal do exprezidentovej nemilosti. Suharto si objednal jeho vraždu, za čo bývalý prezident putoval do väzenia na 15 rokov. Napokon si ale odsedel len 4 roky.

Foto: Profimedia

Meno skutočného vlastníka komplexu nikto nepozná

Suhartu poslali do väzenia v roku 2002 a práve v tej dobe mal byť hotel zatvorený. Niektoré médiá ale uvádzajú, že Suhartova kauza nemala so zavretím hotela nič spoločné.

Iné zas informujú o tom, že jeho majiteľom neboj Suhartov syn, ale istý čínsky obchodník, ktorý prevádzku hotela nedokázal finančne utiahnuť, a tak ho zatvoril. Ďalšie zdroje tvrdia, že hotel vlastní indonézska kráľovská rodina.

Foto: Profimedia

V mieste údajne straší

No aj keď je meno skutočného majiteľa neznáme, jedno je isté. Už 21 rokov chátra a zíva prázdnotou. Miestni hotel prezývajú „palácom duchov“, keďže pôvodné mramorové podlahy zaliali nánosy bahna z povodní a zarastajú machom. Niekdajší nádych luxusu pripomínajú len obrovské izby s nádhernými výhľadmi a zábradlia na balkónoch či schodiskách.

Foto: Profimedia

Samozrejme, tak ako každé opustené miesto, aj o tomto sa medzi miestnymi hovorí, že v ňom straší. Niektoré klebety sú o duchoch robotníkov, ktorí pri stavbe komplexu umreli. Vstup pre verejnosť do tohto hotela je pre nebezpečie, samozrejme, prísne zakázaný. Niektorým vyvoleným sa ale dnu predsa len podarilo dostať a zhotoviť aj tieto fotografie.

Ako to v opustenom komplexe vyzerá, si môžete pozrieť na fotografiách v galérii.

Najnovšie články