Foto: Instagram.com (jago.artist)

Petra Sušaninová / / Série
Jago má len 30 rokov, no napriek tomu jeho umelecké diela berú dych ľuďom po celom svete.

Jago Jacopo Cardillo je mladý sochár a pod jeho rukami sa mramor mení na umelecké diela, aké sa len tak nevidia. Tohto Taliana fascinovalo umenie už od detstva a jeho vzorom bol slávny sochár a maliar Michelangelo, ktorý vytvoril napríklad sochu Dávida a nádhernými freskami vyzdobil Sixtínku kaplnku vo Vatikáne.

Jeho diela vyzerajú ako živé, do mramoru vtesáva neuveriteľné detaily a vo svojom umení spája tradičné umenie s kúskom toho súčasného, moderného. Na jeho sochách vidno každú vrásku, každú žilu a každý sval, a vďaka tomu majú jeho diela dušu. Do kameňa vdýchne život tak, ako to dokáže len výnimočne talentovaný a trpezlivý umelec. Rád skúša, čo všetko s materiálom dokáže, kam až dokáže zájsť a na svojich dielach pracuje s nesmiernou precíznosťou. Sochy Jaga Jacopa Cardilla sú o to viac jedinečné, že sa všetko, čo k sochárstvu potreboval, naučil sám. Ak sa chcete aj vy pokochať jeho neuveriteľne krásnymi dielami, nazrite do našej galérie.

Ktoré z jeho diel sa vám pozdáva najviac?

Pozri aj: Joga, ako ste ju ešte nevideli. Mladá Instagramerka pridáva zmyselné pózy z cvičení, vďaka ktorým budete mať chuť cvičiť aj vy

designyoutrust
0
Komentovať (0)