Kokosový olej má množstvo výhod. Ak ho ešte nepoznáte, tak ho môžete zakúpiť buď v potravinách so zdravou výživou, v drogérii alebo ho nájdete už aj...

Kokosový olej má množstvo výhod. Ak ho ešte nepoznáte, tak ho môžete zakúpiť buď v potravinách so zdravou výživou, v drogérii alebo ho nájdete už aj v niektorých obchodných reťazcoch. Môžete ho použiť namiesto telového masla, ako zábal na vlasy, alebo namiesto pleťového krému. Navyše zlepšuje trávenie a imunitu. Nie je to už len vymoženosť v exotických krajinách, ale získal si svojich fanúšikov už po celom svete.

V tomto článku zistíte, aké sú jeho účinky na naše telo a zdravie. Je možné, že o viacerých ste ešte nepočuli.

kokosový olej4
eatthis.com

Starostlivosť o pleť

kokosový olej6
topinspired.com

Kokosový olej je vynikajúci ako masážny olej, pretože má hydratačné účinky a je vhodný pre všetky typy pleti. Narozdiel od rôznych minerálnych olejov, tu vám nehrozí žiadna alergická reakcia, alebo iné nežiaduce vedľajšie účinky. Zabraňuje vysušovaniu a odlupovaniu sa pokožky, spomaľuje vznik vrások a ochabnutie kože, takže je vhodný aj pre zrelšiu pleť. Je to prírodný antioxidant, a preto je vhodný aj na liečenie rôznych kožných problémov, ako napr. psoriáza, ekzémy, dermatitída. Ja ho používam namiesto nočného krému na tvár, poprípade je skvelý aj na suché lakte alebo päty.

Starostlivosť o vlasy

kokosový olej7
beautyholic.info

Kokosový olej pomáha pri zdravom raste vlasov, dodáva im lesk a zlepšuje ich kvalitu. Je tiež vysoko účinný proti strate bielkovín a výživných látok, ktoré sa vo vlasoch nachádzajú. Môžete ho používať ako bežný vlasový olej, poprípade aj ako masku. Pomáha pri poškodených vlasoch, zanecháva vaše končeky vyživené a zbavuje ich krepovatenia. Poskytuje vlasom základné proteíny a pomáha taktiež pri raste vlasov. Pravidelným používaním predídete tvorbe lupín a suchej pokožky hlavy. Ja napríklad aplikujem kokosový olej po celej dĺžke vlasov na noc. Zabalím si vlasy do uteráka a ráno ich len zmyjem klasicky so šampónom.

Srdcové ochorenia

kokosový olej8
healthimpactnews.com

Kokosový olej obsahuje veľké množstvo nasýtených tukov, a preto je prospešný aj pre vaše srdce. Obsahuje približne 50% kyseliny laurovej, ktorá pomáha v aktívnej prevencii proti rôznym srdcovým ťažkostiam, akými sú vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol. Napomáha tiež v prevencii proti ateroskleróze, pretože znižuje výskyt poranení a poškodení tepien. Najnovšie štúdie dokázali, že udržuje aj zdravú hladinu lipidov v tele, čo je prospešné najmä pre ženy v menopauze.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )