Foto: The Weinstein Company, STX Entertainment

Počnúc dneškom doráža do amerických kín film s názvom The Upside.

Po našom „Nedotknuteľní,“ prídu do slovenských a českých kín na deň svätého Valentína. Francúzska komédia, ktorá vznikla na motívy skutočných udalostí, utŕžila ohromný úspech. Dojemný príbeh zožal kladné ohlasy po celom svete a priniesol svieži a dojemný pohľad do života renesančného muža, ktorý skončil na vozíku. Ako svojho opatrovateľa si vybral tú najmenej pravdepodobnú osobu.

Tmavý mladík, ktorého práve prepustili z väzenia nemá veľa možností, kde sa zamestnať. Nepomáha mu pritom ani jeho temperament a zanietenosť. Francúzsky boháč si ho však predsa len vyberie za svojho opatrovateľa a ťažko povedať, či si týmto chcel podpísať rozsudok smrti alebo ho k tomu dohnala túžba po dobrodružstve.

STX Entertainment

Tak či onak, udalosti naberú nečakaný smer, a medzi dvomi diametrálne odlišnými ľuďmi vznikne silné puto a priam magické priateľstvo. Ako sme už zmienili, tento príbeh si získal slzy miliónov ľudí nielen na domácej pôde. Ako množstvo ďalších európskych či ázijských úspešných diel, aj film Nedotknuteľní podľahol hollywoodskemu trendu.

Aby sa k filmu dostalo aj americké publikum, nestačí dabing ani titulky. Do kín teda dorazila nová verzia francúzskeho filmu, ktorá vznikla v produkcii štúdia Escape Artists. Na amerických verziách európskych trhákov skutočne nie je nič zlé. Forma sa väčšinou zachová, film dostane vyšší rozpočet, hviezde obsadenie a troška viac pátosu na záver, než je pre Európanov únosné.

STX Entertainment

Hodnotenia filmu Upside však už teraz hovoria sami za seba. Niektoré tituly je jednoducho nemožné pretvoriť, a tak zo bolo zrejme aj v tomto prípade. Aktuálne film dosahuje na ČSFD hodnotenie 36%, zatiaľ čo na IMDB je to 3,8/10. Inými slovami žiadna sláva. Samozrejme, než budeme môcť súdiť, je nutné film vidieť. Ďalší faktor, ktorý úplne nehrá, je herecké obsadenie.

Do úlohy bohatého Francúza štúdio obsadilo Briana Cranstona, ktorého môžete poznať najmä vďaka seriálu Perníkový tatko. V úlohe tmavého mladíka sa zasa objaví komediant Kevin Hart, ktorého môžete poznať vďaka energickým stand-upom, neveľmi hlbokým, no stále zábavným komédiám a nedávnemu škandálu. Kevin Hart mal pôvodne uvádzať tohtoročných Oscarov.

STX Entertainment

Keď sa však objavila séria homofóbnych Tweetov, ktoré herec v minulosti uverejnil, bol požiadaný, aby sa za ne ospravedlnil. Hart následne povedal, že o svojej minulosti prehovoril niekoľkokrát a nechce sa k nej vracať. Zostal stáť za svojimi tvrdeniami, pričom sa rozhodol z uvádzania Oscarov odstúpiť. Mnohí ľudia však tento akt berú ako pokrytectvo, keďže napríklad herec Mel Gibson bol na ocenenie nominovaný aj napriek homofóbnym a antisemitickým vyjadreniam.

Kombinácia hercov je teda viac než zvláštna, no to nevylučuje, že medzi nimi bude hrať zaujímavá chémia. Hodnotenia sa tiež s veľkou pravdepodobnosťou opierajú o fakt, že film je remake a nie originálne dielo. Z objektívneho hľadiska by teda vy výsledku mohol byť skutočne dobrý a nemal by byť opomenutý publikom, len kvôli okolnostiam.

rottentomatoes.com, vox.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy