foto: Unsplash

Michaela Galambošová / / Série
S tridsiatkou na krku absolútne nestrácate zmysel pre humor. Práve on vám pomôže preplávať týmto (ne)obyčajným obdobím.

V tridsiatke sa viacerým z nás rapídne zmenia životné priority. Nebudeme sa vedieť dočkať, kedy už konečne budeme môcť utiecť z firemného večierka a pri kupovaní oblečenia skôr stavíme na jeho praktické využitie než na skvelý dizajn. Tí, ktorí už prekročili túto magickú hranicu, skvele vystihli podstatu toho, čo to znamená, keď máte na krku tridsiatku.

Zmení sa uhol pohľadu aj životné priority. Okrem toho je (takmer) všetko inak, ako ste si to predstavovali. Aj o tom vás presvedčí týchto 20+ výstižných statusov.


Keď som bol dieťa, predstavoval som si, aké to bude, keď budem dospelý. Budem mať robotu, deti. Všetko sa mi to splnilo. Len som si nepredstavoval, že budem mať práve toto zamestnanie a už vôbec nie takéto deti.

pixabay.com

Môj 6-ročný syn sa ma opýtal, aké je to dospieť. Odpovedal som mu protiotázkou: „Vieš si predstaviť, aké to je, keď si rozbalíš darček a nájdeš tam to, čo si vôbec nechcel?“ Myslím, že to úplne pochopil.


Ten pocit, keď si zrazu uvedomíš, že rok 1998 nebol pred desiatimi rokmi. Áno, aj o tom je tridsiatka.


Keď som mal dvadsať: Tajne som všetkých nenávidel. Keď mám tridsať: Nič sa nezmenilo, len všetkých nenávidím už verejne.

foto: Unsplash

Zakaždým, keď vám zvoní telefón, prevrátite oči a v duchu nadávate, kto vás zas nenechá na pokoji.


V dvadsiatke som chodil na párty, vyskúšal snáď všetky možné drogy, veľa som sexoval a pil alkohol. Teraz, v tridsiatke, len sedím na gauči a čakám, kedy už konečne budem môcť ísť spať.


V dvadsiatke som sa obliekala ako kočka. V tridsiatke sa obliekam rovnako, ako keď venčím psa.

Photo by Matt Aunger on Unsplash

Detstvo: Dieťa spadne zo stromu a cíti sa fajn. Dospelosť: Zle spím a sekne ma v krku. Ďalší týždeň postúpim všetky možné prehliadky, aby som sa ubezpečil, že je všetko v poriadku.


Rande dvoch tridsiatnikov: Spoločne sa snažíte presvedčiť o tom, že ste kedysi viedli skutočne veselý život.


V jeden deň sa necítiš staro a na ďalší deň si uvedomíš, že tvojím najobľúbenejším obchodom je lekáreň.

pixabay.com

V trinástich: „Mami, kedy budem konečne dospelá?“ Mama: „Keď budeš mať svoju obľúbenú panvicu.“


1987: „Povedzte mi, aká ma čaká budúcnosť.“ Veštica: „Budete mať telefón za 800 dolárov.“ Ja: „To budem taký bohatý?“ Tá veštica sa miesto odpovede začala strašne smiať. Už viem prečo.


Všetci mi vravia, že by som mal viac počúvať svoje telo. To mi však stále vraví, že chce jesť len pizzu.


Môj fitness rozvrh v dvadsiatke: Každý deň chodím behávať. V dvadsaťpäťke: Tak dobre, stačí raz za týždeň. V tridsiatke: Svalstvo si dostatočne trénujem neustálym presúvaním sa ku chladničke.

pixabay.com

Mám tridsať. Všetci tí krásni chlapi, do ktorých som bola kedysi zaľúbená, zostarli, majú pivné bruchá a stali sa z nich oteckovia.


Vitajte v tridsiatke. Telo vás začne pobolievať bezdôvodne, pričom z pohára vína, ktoré ste vypili pred týždňom, budete mať ešte stále opicu.


V tridsiatke si konečne nájdete svoju obľúbenú tašku na nákup potravín.


Miesto párty radšej dáte prednosť háčkovaniu a pozeraniu televízora, pričom nikomu nebudete musieť vysvetľovať, prečo je to tak.

Photo by Giulia Bertelli on Unsplash

Keď vyjdem von, nestarám sa o to, aby som bola sexi. Oveľa dôležitejšie pre mňa je, aby sa pubertiačky nesmiali na mojom nemožnom outfite.


Miesto raňajok si dáš ibuprofen.


Kedysi som si myslela, že sú tridsiatnici dospelí. Teraz som presvedčená o tom, že sú to stále veľké deti, ktoré neraz nevedia, čo chcú.

Photo by Joshua Ness on Unsplash

Tridsiatka nie je taká hrozná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V skutočnosti nám otvára nové obzory a nadhľad. A to je skúsenosť na nezaplatenie.

Pozri aj: Oscary za rok 2018 sú rozdané! Najlepším filmom roka je veľké prekvapenie, The Shape of Water

boredpanda.com
0
Komentovať (0)