forgetomori.com

Levitovať znamená vznášať sa vo vzduchu bez akýchkoľvek mechanických pomôcok. Je možné, aby to človek sám dokázal, alebo aby prinútil levitovať iné predmety? Z...

Levitovať znamená vznášať sa vo vzduchu bez akýchkoľvek mechanických pomôcok. Je možné, aby to človek sám dokázal, alebo aby prinútil levitovať iné predmety? Z minulosti poznáme niekoľko prípadov levitujúcich svätcov či fakírov. Podľa nich je za všetkým energia psí, ktorá im dovoľuje lenivo sa vznášať vo vzduchu. Skúšalo to aj niekoľko médií a moderných kúzelníkov. Aká je teda pravda?

levitacia1

História levitácie je skutočne dlhá, čo nám dokazujú rôzne historické a biblické postavy. Aj sám Ježiš Kristus údajne dokázal levitovať nad vodnou hladinou. Ďalšou známou osobnosťou je František z Assisi (12.-13.st.), ktorý sa podľa záznamov často vznášal asi 2,5 m nad zemským povrchom. Levitovať údajne dokázal aj ruský ortodoxný kňaz Seraphim Sarovský (18.-19.st.) a taktiež dievčatko z južnej Afriky Clara Germana Cele (1906).

hellyeacreepyshit.com
hellyeacreepyshit.com

Príbeh mladej Clary Cele je vcelku desivý. 16-ročné dievča z Južnej Afriky bolo údajne posadnuté diablom. Bola sirota a podľa záznamov miestneho farára a mníšok bolo dievča pri styku s náboženskými predmetmi veľmi zúrivá. Pri obliatí svätenou vodou sa údajne vzniesla z postele o niekoľko centimetrov a nehybne sa vznášala. Ďalšie záznamy hovoria o tom, že Clara dokázala nevedomky hovoriť niekoľkými cudzími jazykmi. Nakoniec k nej boli privolaní dvaja kňazi, aby dievčine pomohli a vykonali exorcizmus. Údaje hovoria o tom, že bol proces úspešný a dievča sa uzdravilo.

Uložiť článok

Najnovšie články