Foto: 20th century

Ktorá epizóda kultového seriálu je podľa ľudí najobľúbenejšia?

Kultový televízny seriál Simpsonovci pozná asi každý z nás. Dej, posadený do amerického mesta Springfield, sa točí okolo rodiny Homera Simpsona, ktorý sa zakaždým ocitá v tých najbizarnejších situáciách. Prvá časť bola odvysielaná už v roku 1989, a tak sa seriál právom označuje ako najdlhšie vysielaný animovaný seriál na svete.

Zdá sa, že táto šou nikdy neskončí a nenapovedá tomu ani fakt, že už v októbri sa dočkáme v poradí 29. série. Rozhodnúť, ktorá z celkovo 618 epizód je tá najlepšia, je náročné, no predsa sa o to niekto pokúsil. Scenárista Thom Phipps spustil na Twitteri súťaž s názvom The Simpsons World Cup, teda Svetový pohár Simpsonovcov. Ním sa snažil prísť na to, ktorá epizóda je medzi ľuďmi práve tá najobľúbenejšia.

Po tisíckach hlasov bol víťaz jednoznačný, je to epizóda Marge V The Monorail, teda Marge versus Jednokoľajka. V semifinále súťaže prekonala Last Exit To Springfield, v preklade Homer – spása Springfieldu. Na treťom mieste skončil Lemon of Troy, čiže Trójsky citrón a na štvrtom Mr Plow, česky Pán Pluhař.

Mnohým sa však tento výsledok nepáči a niet sa čomu čudovať. Pri tak veľkom množstve častí je ťažké vybrať si tú najlepšiu, viacero obľúbených častí sa do výberu ani nedostalo a najmä ak chcete vedieť, ktorá epizóda seriálu je najlepšia, nepýtajte sa to na sociálnych sieťach.

Pozri aj: 10+ drobností, ktoré sme si v kultovom seriáli Priatelia nevšimli. Neprestáva nás baviť ani po trinástich rokoch

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)