Uluṟu-Kata Tjuṯa National Park/Facebook

Lukáš Mužla / / News
Príroda si tento rok prichystala pre Austrálčanov zaujímavý a vzácny vianočný darček. V strede Austrálie, uprostred púšte zapršalo, a majestátna hora Uluru sa premenila na nezvyčajné miesto plné vodopádov.

Austrálčanom pripravila príroda na tohtoročné Vianoce zaujímavý darček. Uprostred púšte na známej hore Uluru totiž došlo k javu, ktorý sa podľa meteorológov objavuje len raz za 50 rokov. Môže za to búrka, ktorá sa prehnala stredom Austrálie a na miestach, kde zaprší len málokedy vytvorila skutočný unikát.

600 miliónov stará skalná vyvýšenina, hora Uluru, ktorá bola v dávnej minulosti zatopená morom, je dnes jedným z najsuchších miest Austrálie. Uluru je známym miestom v Austrálii nielen pre svoju krásnu scenériu, ale aj pre veľký náboženský význam tunajších Aborigéncov. Tieto Vianoce sa hora Uluru premenila tak, ako to doposiaľ videl len máloktorý Austrálčan.

uluru-3
Bianca Hewes/Twitter
uluru-2
Bianca Hewes/Twitter

Počas Vianočných sviatkov sa stredom Austrálie prehnala búrka a premenila horu Uluru na sériu vodopádov, ktoré padali z jednotlivých skalných terás. Podľa meteorológov ide o jav, ktorý sa objaví len raz za 50 rokov. Austrálčania teda od prírody dostali veľmi vzácny vianočný darček. Aj keď zábery, ktoré sa podarilo zachytiť niekoľkým turistom vyzerajú naozaj extrémne, našťastie sa nikomu nič nestalo a z tejto udalosti tak ostala len výnimočná prírodná udalosť.

https://www.instagram.com/p/BOg_zz7B41Y/

Uluṟu-Kata Tjuṯa National Park/Facebook
Uluṟu-Kata Tjuṯa National Park/Facebook

Pozri aj: Najsuchšia púšť na svete sa premenila na prekrásne lúky plné kvetov. Ako je to možné?

interez.sk (Lukáš M.), mashable.com
0
Komentovať (0)