boredpanda.com

Lukáš Mužla / / News
Japonské mesto Kawazu prebúdza jar skôr ako ktorékoľvek iné miesto na Zemi. Oblasť rozkvitla vďaka jedinečnému druhu Sakury.

Máte už dosť zimy a tešíte sa na jar? Potom by ste tento článok mali radšej zavrieť, pretože v ňom uvidíte to, na čo sa tak veľmi tešíte. V krajine vychádzajúceho Slnka, japonskom meste Kawazu totiž jar začína oveľa skôr ako u nás, dokonca skôr, ako v celom Japonsku. V meste totiž rastie jedinečný druh sakury (jap. názov pre čerešňu), ktorý v týchto dňoch rozkvitá a premenil mesto Kawazu na prekrásne miesto. 

Mesto Kawazu leží na východnom pobreží Japonska, na poloostrove Izu, asi 3 hodiny cesty od Tokia. Každoročne sa tu môžu obyvatelia mesta tešiť na skorý príchod jari. Môže za to jedinečná odroda sakury, ktorá tu rozkvitá o mesiace skôr, ako v iných častiach Japonska. Ak sa teda tešíte na oteplenie a jarné prebudenie prírody, potom vás tieto aktuálne fotografie z mesta Kawazu určite navnadia.

Kyodo News
tsumizo
mika
Sankei Photo
Saya
mika
toshizou02
yulies12
phos1comnet

Jar čoskoro príde aj do ďalších oblastí Japonska. Čo myslíte, kedy sa jej dočkáme my?

mainichi

Pozri aj: 8 dôvodov, prečo je Japonsko jedno z najmagickejších miest, kde by ste mali stráviť aspoň pár dní svojho života

interez.sk (Lukáš M.), boredpanda.com

 Komentovať (0)