Foto: IMDB (Warner Bros. Pictures)

Autorka populárnej knižnej série prišla na to, že fanúšikom dlhuje ospravedlnenie.

Veľké filmy, knihy či celé ságy vždy obnášajú obrovské množstvo postáv. Niekoľko z nich si ľudia obľúbia natoľko, že ich považujú za skutočné bytosti. A to aj napriek tomu, že ide len o výplod autorovej fantázie. A keď tieto postavy umierajú, fanúšikovia plačú. Podobne tomu bolo aj v prípade Jackovej smrti v Titanicu, ktorú len pred časom objasnil režisér filmu, James Cameron.

Svet Harryho Pottera je však tiež plný milovaných postáv. Spomedzi nich nesmieme zabudnúť na Cedrica či Severusa. Čestné miesto v našich srdciach si však získal aj Dobby, domový škriatok. Malé čudné stvorenie so srdcom zo zlata sa rozhodlo strážiť život Harryho Pottera po tom, čo mu dal slobodu. Malý ušatý škriatok zomrel, keď po ňom Bellatrix Lestrangová hodila nôž, počas toho ako sa snažil dostať Harryho a jeho kamarátov do bezpečia. Tak ako v knihe, aj vo filme bol toto veľmi dojemný moment, ktorý nenechal jedno oko suché.


A fanúšikovia Dobbyho smrť autorke J. K. Rowlingovej stále nezabudli. Práve preto sa rozhodla 2. mája, teda 20 rokov od bitky o Rokfort, ospravedlniť za jeho smrť.  Urobila tak na Twitteri, kde napísala: “Je tu opäť výročie. Tento rok sa ospravedlňujem za smrť niekoho, kto nezomrel pri bitke o Rokfort, ale položil svoj život za tých, ktorí ju mohli vyhrať. Mám na mysli samozrejme Dobbyho, domového škriatka.

via GIPHY

Keby Dobby za Harryho nepoložil život, nikdy by sme nedošli k šťastnému koncu a temný pán by získal kontrolu nad celým čarodejníckym svetom. Preto si tento tvor zaslúži chvíľku úcty od každého z nás, fanúšikov nesmrteľnej knižnej série.

Pozri aj: Slovensko sa opäť stalo kulisou amerického seriálu. Scenáristi si našu krajinu podali v ozaj nelichotivom svetle

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať