Foto: IMDB (ABC)

Tvorcovia Designated Survivor sa na Slovensku pekne vybláznili.

Politická seriálová dráma Designated Survivor často rozoberá fiktívne politické kauzy, ktoré sú však okato inšpirované realitou. V hlavnej úlohe sa v tejto časti od televízie ABC, predstavuje Kiefer Sutherland. Na ČSFD ako aj medzi ostatnými divákmi seriál utŕžil značnú mieru úspechu. Nie je to však prvýkrát, čo rozoberá Slovensko. A nie zrovna v lichotivom svetle.

Prvýkrát sa tak stalo už v prvej sérii. Ako uvádza portál Pravda, v seriáli fiktívny poľský premiér hájil záujmy našej krajiny. To však bolo len “drobné cameo”. V druhej sérii si na nás tvorcovia posvietili znovu a (žiaľ) si nás ani nepomýlili so Slovinskom. Postava prezidenta menom Tom Kirkman sa snaží udobriť dve znepriatelené krajiny, ktoré nápadne pripomínanú kórejský konflikt.

Designated Survivor

Na území Spojených štátov by sa mala nachádzať bomba. Tá je vyrobená z jadrového odpadu, ktorý nelegálne zmizol, skade inde, ako zo Slovenska. Z nášho hlavného mesta mala byť ukoristená táto podstatná zložka bomby. Nič sa neodohralo oficiálne, čo naznačuje, že by v tom mohla prsty korupcia na vysokých miestach. Od nedávnej kauzy, ktorá postavila do ulíc takmer celý náš národ, sa naša popularita vo svete značne zdvihla.

Je tak veľká šanca, že sa tak tvorcovia inšpirovali dianím v našej krajine, ktoré nemusí byť vždy najčestnejšie. Do budúcnosti môžeme dúfať, že v najbližšom zjavení v americkom seriáli nebudeme vykreslení ako Slovinsko, ako súčasť neexistujúceho Československa či ako obeť masovej korupcie. Aspoň raz by sme mohli byť tou utešenou horskou krajinou s množstvom prírodných krás a fascinujúcimi tradíciami.

Pozri aj: Toto sú tie najlepšie seriály, ktoré vám do hlavy vštepia viac znalostí z histórie, ako učebnice dejepisu

oserialoch.pravda.sk
0
Uložiť článok
Komentovať