Foto: youtube.com

Michaela / / Veda
Inžinier NASA dokázal, že fyzika vôbec nemusí byť nuda. To, čo sa naučíte v škole, môžete využiť aj pre svoju zábavu.

Premeniť piesok na tekutú zmes nemusí byť také náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Nie sú v tom žiadne čary, len banálna fyzika. Mark Rober, bývalý inžinier NASA, vo svojom videu ukázal, že znalosti fyziky vám môžu skutočne obohatiť život. Pozrite sa spolu s nami, ako vyzerá zábava made in NASA.

Mark sa pokúsil vyrobiť niečo, čo ste doposiaľ nevideli. Výrivku naplnil pieskom, ktorý skvapalnil. Avšak ani odborníkom z NASA sa nepodarí všetko na prvýkrát a Mark nie je výnimkou. Kým sa dopracoval k správnemu výsledku, mal za sebou až 25 nevydarených pokusov. Čo z toho vyplýva? Ak chcete vymyslieť niečo inovatívne, nesmie vám chýbať trpezlivosť.

Aj cesta za niečím novým môže byť poriadnou zábavou

Zábava, ktorú mu môžeme ticho závidieť

V čom spočíva háčik? Za všetko môže vzduch, ktorý vytvorí z piesku „tekutú polievku,“ v ktorej sa môžete vyblázniť dosýta. Za premenu piesku na kvapalinu môže fluidizácia, teda skvapalnenie práškovitého alebo zrnitého materiálu na tekutinu, pričom hlavnou ingredienciou je práve vzduch.

Ak sa aspoň trošku zaujímate o vedu, dávame vám do pozornosti Markov kanál, na ktorom pravidelne pridáva zaujímavé experimenty zo sveta vedy. Určite sa ho oplatí sledovať.

Ako vidíme, Mark sa pri svojom vynáleze bavil, pričom nezabudol do tohto experimentu zatiahnuť aj svoju rodinu. Možno aj vás tento nápad navedie k niečomu podobnému. Veď kreativita v skutočnosti nemá žiadne hranice.

Pozri aj: Na začiatku je pivo a ľad je tabu. 8 zaujímavých faktov o whisky, ktoré ste o nej doteraz netušili

boredpanda.com
Komentovať (0)