Svet je obrovský a farebný priestor, ktorý dal ľuďom možnosť vytvoriť si mnoho náboženstiev. Odlišujú sa od seba rôznymi zvláštnosťami, majú rôzne pravidlá a tradície,...

Svet je obrovský a farebný priestor, ktorý dal ľuďom možnosť vytvoriť si mnoho náboženstiev. Odlišujú sa od seba rôznymi zvláštnosťami, majú rôzne pravidlá a tradície, rôzne úlety… Zoroastrizmus patrí medzi tie menej známe. Kto sú títo ľudia a načo im vlastne slúžia obrovské kamenné Veže mlčania? To možno v skutočnosti ani nechcete vedieť…

veza mlcania (3)
eden-saga.com

Zoroastrizmus je náboženská sústava, ktorú údajne založil prorok Zarathuštra, perzský filozof, básnik. Nikto presne nevie kedy tento muž žil, no najčastejšie sa uvádza obdobie okolo roku 1000 p.n.l. O jeho živote sa vie len veľmi málo. Podľa legiend vystúpil na neznámy vysoký vrch, kde mu boh zvestoval nové učenie. Ľud bol k tomuto učeniu spočiatku skeptický, no postupne ako Zarathuštra vykonával rôzne zázraky, sa učenie rozšírilo.

veza mlcania (1)
thehorrortree.blogspot.sk

Podľa výskumov ide  o najstaršie monoteistické náboženstvo sveta. Najviac sa rozšírilo na území dnešného Iránu a Afganistanu. Najvyššie dobro v tomto náboženstve zastáva boh Ahura Mazda. Ten na počiatku stvoril dve bytosti, dvojičky, z ktorých jedna (Angra Mainju), predstavuje zlého ducha a pôvodcu zla.

V dnešnej dobe je počet prívržencov zoroastrizmu v porovnaní s ostatnými náboženstvami skutočne veľmi malý. Odhaduje sa, že na svete ich je len niečo okolo 160 000. Žijú prevažne na území Indie a Iránu. Ich najzvláštnejší a najdesivejší zvyk sa však s nimi tiahne až dodnes.