Foto: pixabay.com

PetraSus / / Veda
Aj na Slovensku sa dá študovať mnoho zvláštnych odborov, takýto však určite nie.

Obetovali by ste štyri roky študovaniu marihuany na vysokej škole? Presne to totiž ponúka táto univerzita. Michiganská univerzita je prvou v Amerike, ktorá ponúka možnosť vyštudovať bakalársky stupeň v odbore marihuana. Ako študent sa môžete zúčastniť prednášok o financiách, vede a marketingu.

Program má názov Medical Plant Chemistry (v preklade Chémia rastlín využívaných na medicínske účely) a odteraz môžete v tomto odbore získať vyššie vzdelanie. Aj keď existuje niekoľko akreditovaných škôl a univerzít, ktoré za kredity, ale aj bez nich, ponúkajú možnosť vzdelať sa v témach týkajúcich sa marihuany, univerzita v Michigane je prvá, kde za takéto štúdium môžete získať titul.

Tento program je jedinečný a zameriava sa na štúdium chémie, biológie, botaniky, záhradníctva a mnoho iných predmetov. Študenti, ktorí sa na štúdium prihlásia, sa napríklad budú učiť, ako extrahovať a odvážiť produkty obsiahnuté v marihuane tak, aby ich bolo možné využiť pre medicínske účely. Okrem toho sa budú učiť pestovať nielen marihuanu, ale aj iné rastliny využívané v medicíne.

pixabay.com

Na stránkach školy visí odkaz hlásiaci, že stigma spájajúca sa s marihuanou rýchlo zmizne a aj keď sa obchod s marihuanou v rámci medicíny rozmáha, vzdelania a príležitostí naň je v tejto oblasti stále nedostatok.

Profesor chémie, Brandon Canfield navštívil minulý rok každoročnú udalosť s názvom American Chemical Society meeting (Stretnutie americkej spoločnosti chemikov) a práve tá mu vnukla nápad: „Počul som o nedostatku analytických chemikov v oblasti výskumu kanabisu a tá diskusia bola naozaj zaujímavá. To bola počiatočná iskra. Zatiaľ máme odozvu z rôznych ústavou, lekární a iných podnikov, ktoré majú záujem o našich študentov ako o stážistov,“ dodáva Canfield a hovorí, že na to, aby ste také niečo študovali nemusíte byť pravidelným užívateľom marihuany.

pixabay.com

Aj keď je možné, že program osloví skôr istú skupinu ľudí, keďže je to všetko ešte nové a program je celkom odlišný od tých ostatných. Aby však študent v tomto odbore uspel, bude musieť byť mimoriadne oddaný svojej práci a motivovaný. Nebude to totiž také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Ak nemáte v obľube biológiu a chémiu, zrejme to nebude pre vás príliš lákavé.

Keby sa podobný odbor otvoril na niektorej zo slovenských alebo českých univerzít, prihlásili by ste sa?

Pozri aj: Marihuana zadarmo. V tomto americkom štáte rozdáva farmár trávu každému poriadkumilovnému občanovi

truththeory
Komentovať (0)