Foto: Facebook (Dennis Meehan)

Farmár, ktorý pestuje lekársku marihuanu sa rozhodol motivovať davy mladých ľudí, aby napomohli k vyčisteniu miestnych ulíc.

Stalo sa tak v najvýhodnejšom štáte v USA, ktorým je Maine. Ten je zároveň domovom väčšiny príbehov z kníh Stephena Kinga. Avšak vďaka tomuto projektu bude tento štát populárny nie len pre nespočetné množstvo fiktívnych hororov z pera svetoznámeho autora. Miestny farmár Dennis Meehan prišiel na to, čo ľudí naštartuje k tomu, aby priložili ruku k dielu. Marihuana zadarmo.

Dennis sa zaoberá pestovaním lekárskej marihuany. Marihuana by podľa neho mala byť akýmsi všeliekom. V meste Gardiner vlastní obchod, kde je možné jeho medicínu zakúpiť. Na oficiálnej facebookovej stránke zverejnil status, v ktorom sa prihováral najmä mladým ľuďom. Oznámil, že každý kto príde dostane dve odpadové vrecia a za každé naplnené vrece, ktoré človek prinesie, bude odmenený jedným gramom Dennisovej marihuany. Inšpiroval sa úspechom, ktorý zožal podobný projekt v Colorade. Rozhodol sa ho preniesť na svoju pôdu, aby tak pomohol skrášliť okolité prostredie.

facebook.com (Dennis Meehan)

Podľa Dennisovych slov začal s darovaním marihuany práve preto, aby zvýšil povedomie o jej blahodárnych účinkoch. V tele každého cicavca sa nachádzajú endokanabinoidy, ktoré držia telo v rovnováhe. Ovplyvňujú rôzne receptory a potreby. Patrí medzi ne apetít, citlivosť na bolesť, nálada či pamäť. Dennis však zobral túto skutočnosť po svojom. „Sieť receptorov sa nachádza takmer v každej jednej bunke nášho tela. A živiť ich môžeme pomocou marihuany. Reguláciou jej látok cez naše telo môžeme dosiahnuť zmeny, ktoré ovplyvnia celý náš život. Je to dostupné pre každého, kto si zvolí túto terapiu.“ hovorí Dennis. Darovanie marihuany je v súčasnosti v Maine legálne. Avšak mesto Gardiner zvažovalo v čase pred schválením celoštátneho moratória prohibíciu marihuany. Reč bola len o tej, ktorá bola využívaná na rekreačné účely.

Pozri aj: Lysohlávky sú bezpečné, syntetická marihuana nie. Vedci zostavili rebríček najnebezpečnejších rekreačných drog

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)