Foto: TASR - Pavel Neubauer

Matovič navrhol zmeny pri politických diskusných reláciách,Hlas hovorí o cenzúre.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) mal na nedeľnej (22. 5.) koaličnej rade navrhnúť zmeny pri politických diskusných reláciách tak, aby sa zastúpenie v nich určovalo podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami.

Matovič dnes na tlačovej konferencií povedal, že chce zabrániť tomu, aby „oligarchovia z pozadia skladali budúcu vládu“. Narážal tým na stranu Hlas-SD, ktorá sa podľa neho objavuje v týchto reláciách príliš často.

SaS a Za ľudí nesúhlasia

Vyhlásil, že nechce médiám diktovať, kto do politických diskusií môže prísť a kto nie, pre stráženie verejného záujmu v médiách je však podľa neho dôležité nastaviť jasné a transparentné pravidlá pozývania politických hostí do diskusií.

Foto: TASR – Pavel Neubauer

Opozičný Hlas-SD zámer kritizuje a hovorí o cenzúre médií. Koaliční partneri Matovičov zámer zrejme nepodporia. „V snahe zabetónovať sa pri moci sa Igor Matovič rozhodol ísť cez mŕtvoly,“ vyhlásil líder Hlasu-SD a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini.

Podotkol, že nominanti OĽANO vrátane ministra financií odchádzajú z diskusií ako „zbití psi“. Matoviča označil za ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu. „Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu,“ uzavrel Pellegrini.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová nechcela vynášať z rokovaní koalície. Vzhľadom na medializovanie informácie pre TASR uviedla, že minister nemá na takýto zámer súhlas koaličných partnerov a SaS to nepodporí. S návrhom nesúhlasí ani strana Za ľudí, pre TASR to potvrdil jej podpredseda Juraj Šeliga.