Foto: wikimedia.org (Daniel Schwen)

katka / / Série
Stačila jedna otázka na sociálnych sieťach a najlepší príbeh na seba nenechal dlho čakať.

Na sociálnej sieti Reddit sa ktosi žien opýtal, aký bol ich najhorší zážitok, kedy potrebovali pomoc od ochotného muža? Netrvalo dlho a najlepší príbeh bol na svete. Muž, vystupujúci pod prezývkou ThrowAwayForPancakes, opísal istý večer, ktorého hrdinom mal byť najprv on, no keď ho zastavil starší 50-ročný muž, všetko sa veľmi rýchlo zmenilo.

Všetky ženy chcú byť s ním, všetci muži chcú byť ním. To sú zrejme slová, ktoré si vtedy hovoril aj on. Začalo to tým, že bol na večeri so svojou priateľkou a za nimi sedel párik, ktorý bol pravdepodobne na rande, no nešlo to veľmi dobre. Chlapík bol dosť čudný a robil nevhodné poznámky, pričom žena dievča pri ňom nevyzeralo ani trochu spokojne.

Aperitív vypila dosť rýchlo, zrejme preto, aby to celé mala čím skôr za sebou. Na to muž nahlas zareagoval vetou: „No, aspoň viem, že vieš prehĺtať.“ Dievča očervenelo a povedala mu, že nevhodné hovoriť takéto poznámky. On však znova nahlas dodal, že aj tak by sa to za pár hodín dozvedel. Dievča mu povedalo, že to určite nie, no nasledovala veta, po ktorej úplne zbledla. „Zlatíčko, vyzdvihol som ťa, viem, kde bývaš.

Pixabay

Toto bol bod, po ktorom si už aj mladík, ktorý s priateľkou doteraz len neveriacky počúval, povedal dosť. Sám síce nie je človek, ktorý ide za každú cenu do bitky, no v tej dobe mal 23 rokov a vďaka posilňovni slušne vypracované telo. Veril si, že toho trúfalého idiota bez ťažkostí prerazí cez stenu. Zodvihol sa zo stoličky a na polceste k nemu ho chytil za plece 50-ročný muž, ktorému už na prvý pohľad nechýbala kondička. S absolútne sebaistým hlasom mu povedal: „Pokoj… tohto zvládnem ja, synak.

Vzal si stoličku, prisadol si k páriku a na stôl položil svoj policajný preukaz. Teraz pre zmenu nemal ten chlapec žiadnu farbu v tvári. Policajt rázne začal: „V tichosti oslavujem s rodinou dcérine narodeniny, keď som započul, ako sa tejto mladej dáme vyhrážaš. Vysvetlíš mi to?“ Po dlhom koktaní policajt chlapcovi začal hovoriť, že na takéto veci zvykne byť obzvlášť alergický, a teda zvažuje, čo urobí. „Buď na teba zavolám našich, no vyrušíme večeru všetkých, alebo mi dáš svoj občiansky preukaz, pôjdeš za čašníkom a zaplatíš celý účet – vrátane večere tejto slečny, nemala by byť hladná kvôli tvojmu správaniu. Alebo sa vrátime k prvej možnosti, nechám to na tebe,“ hovoril policajt.

Pixabay

Chlapec sa okamžite zdvihol a šiel zaplatiť svoj účet a policajt sa zatiaľ ospravedlňoval dievčaťu a navrhol jej, že ak chce, môže to posunúť ďalej. Začala mu rozprávať, že by odišla už pred polhodinou, no priviezol ju sem, na čo jej policajt navrhol, aby sa pridala k nemu a jeho dcére a po večeri ju odvezie domov. Vrátil sa mladík so zaplateným účtom a policajt mu výhražne pripomenul, že ak znova niekedy kontaktuje to dievča, má jeho údaje a nedopadne to dobre. Dievča sa spolu s policajtom dvihlo a prisadli si k jeho rodine.

V čase, kedy mladík s priateľkou odchádzali z reštaurácie tam ešte sedeli a všetci sa smiali. „Bolo to najlepšie vyriešenie situácie, aké som kedy videl. Ten policajt je môj hrdina,“ uzavrel.

Pozri aj: Samota môže byť nádherná. Týchto 10+ ilustrácií vám ju ukáže tak, ako ste ju doposiaľ ešte nevideli

boredpanda.com
0
Komentovať (0)