Foto: SITA/Úrad vlády SR

Lídrom kandidátky SNS do eurovolieb by mal byť jej predseda a podpredseda parlamentu Andrej Danko.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) by mohol kandidovať poslanec Rudolf Huliak (SNS), minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) či ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS). Uviedol to poslanec Huliak v rozhovore pre portál Startitup.

„Budem kandidovať na kandidátke SNS a bude kandidovať každý, kto priniesol veľké množstvo hlasov v rámci parlamentných volieb. Určite aj Tomáš Taraba, aj Martina Šimkovičová,“ povedal.

Nie je jasné, kto by išiel do europarlamentu

Lídrom kandidátky SNS do eurovolieb by mal byť jej predseda a podpredseda parlamentu Andrej Danko. Huliak však nechcel komentovať, kto si v prípade úspechu vo voľbách mandát aj reálne uplatní.

Za SNS by vo voľbách do EP mohla kandidovať aj bývalá poslankyňa slovenského parlamentu Romana Tabak. V júli uplynulého roku na sociálnej sieti napísala, že nebude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách, ale „budem reflektovať na ponuku predsedu SNS kandidovať za stranu v najbližších eurovoľbách do piateho miesta. Vo voľbách budem aktívne pomáhať najstaršej národnej strane na Slovensku, ktorá otvorila svoju kandidátku širokému spektru politikov a osobností z kresťanskej, sociálnej a národnej sféry“.

Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia 8. júna. Kandidátne listiny musia strany podať do 10. marca. Slovensko si bude voliť 15 europoslancov na funkčné obdobie päť rokov.

Uložiť článok

Najnovšie články