Foto: TASR - Jaroslav Novák

Skončil doma na PN.

Minulý týždeň zaútočili podvodníci na sanitára, v bratislavskej nemocnici na Kramároch sa vydávali za dobrovoľníkov z organizácie UNICEF. Kopali ho aj udierali päsťou, informuje portál Pluska.sk.

Sanitára Rolanda napadli ešte v stredu 7. februára v čakárni pri rádiologickom oddelení. Dvaja cudzinci si prisadli k staršej panej a lámanou slovenčinou jej mali ukazovať, ako môže prispieť na charitu. Jeden z nich sa jej popritom hrabal v kabelke. Mali pri sebe falošné tabuľky a dokumenty UNICEF.

Odvážny sanitár ich upozornil, aby ihneď prestali a chcel zavolať políciu. „Zozadu ma však napadli a opakovane ma začali kopať a udierať päsťou do záhlavia, hrudníka i krížov. Asi 30-krát ma perom pichli do ľavej ruky, hrude i ramena,“ opísal útok pre Plusku.

Podal trestné oznámenie

Útočníci utiekli a Rolandovi pomohli dvaja starší páni, po ošetrení ostal PN. Zároveň podal trestné oznámenie, polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva. Sanitár vraj dokonca dostal od nadriadenej v nemocnici ústne napomenutie za to, že jej neoznámil, že opúšťa budovu nemocnice v sprievode policajtov. Ľudí prosí, aby si dávali na svoje veci pozor a aby nahlásili týchto podvodníkov, ak s nimi prídu do styku.

Uložiť článok

Najnovšie články