Foto: facebook.com (GG Wildlife Rescue Inc)

Nevinné zvieratá často potrebujú ľudskú pomoc. Mnohokrát ju potrebujú najmä v život ohrozujúcich situáciách, ako bola aj táto.

Je len ťažko predstaviteľné vidieť topiacu sa kenguru ďaleko od brehu, ktorá potrebuje ľudskú pomoc. Presne toto sa nedávno stalo rybárom, ktorí nezaváhali a nevinnému zvieraťu okamžite pomohli.

Kengury sú vo väčšine prípadov spokojnými zvieratami, ktoré rozhodne nechcete nahnevať. Človek najlepšie urobí, ak sa od nich bude vo voľnej prírode držať čo najďalej. Toto však neplatilo v prípade rybárov, ktorí si všimli topiacu sa kenguru, približne kilometer od brehu.

Gepostet von GG Wildlife Rescue Inc am Dienstag, 23. April 2019

Na facebookovej stránke GG Wildlife Rescue Inc sa objavilo niekoľko príspevkov o tom, ako rybári Offshore Charters WA-Geraldton zachránili nevinné zviera.

Na stránke sa píše: „Volal mi Kim z Offshore Fishing, ktorý mi hovoril, že rybári našli kenguru. Topila sa mimo pobrežia. Títo muži hneď vedeli, čo robiť. Jeden z mužov skočil do vody a uviazal lano okolo kengury. Potom ju vytiahli na palubu. Doktorka Ali zo Sanford Veterinary Clinic a jej manžel zabalili kenguru a vzali ju do ambulancie.“

Kapitál lode, Kim Wheatley, však pre Perth Now povedal, že kengure museli vykonať resuscitáciu. Vďaka tomu z nej vyšiel takmer liter vody, čím jej zachránili život.

Podobným príbehom ako tento bola aj nedávna záchrana šteniatka, z ktorého sa nakoniec vykľul kojot. Toto len ukazuje, že nielen zdomácnené, ale takisto aj divé zvieratá často potrebujú ľudskú pomoc.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články