Foto: Netflix

Festival Woodstock sa do dejín zapísal ako festival lásky. V roku 1999 sa však zmenil na peklo.

Diváci ostali v absolútnom šoku po tom, čo si pozreli na Netflixe nový dokument o neslávne známom ročníku festivalu Woodstock. Aj keď vo všeobecnosti je Woodstock známy ako festival lásky, v roku 1999 sa premenil na peklo. Anarchiu sa pokúšala zastaviť dokonca aj štátna polícia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Festival lásky sa premenil na peklo plné násilia

Nový trojdielny dokument na Netflixe divákov poriadne šokoval. Ako informuje portál LAD Bible, ukázal realitu toho, ako vyzeral festival Woodstock v roku 1999. Woodstock sa v roku 1969 zapísal do dejín ako festival lásky, mieru a dobrej hudby. Jeho 30. výročie však ani nemohlo byť väčším kontrastom.

Foto: Netflix

Dokument s názvom Trainwreck: Woodstock ´99 ukazuje, ako sa 4-dňový festival každým dňom menil na čoraz väčšie peklo. Oslavy lásky a mieru sa zmenili na dni plné nepokojov a pustošenia. Vďaka rozhovorom s účastníkmi a očitými svedkami z radov zamestnancov môžu diváci nazrieť do zákulisia.

Foto: Netflix

Festival, na ktorom si ľudia užívajú všetko dobré, čo k nemu patrí, sa stal len vzdialenou spomienkou. Nahradil ho chaos plný násilia, mizogýnie a podpaľačstva. Nehovoriac o zásobách vody. Ukázalo sa totiž, že boli kontaminované fekáliami. Na Woodstock z roku 1999 si zaspomínal aj DJ Fatboy Slim. Javisko, na ktorom vystupoval, bolo takmer zničené ukradnutou dodávkou, ktorá sa valila rozvášneným davom.

Horšie ako hororové filmy

Myslel si, že je to pohyblivé tanečné pódium, na streche dodávky bolo približne 20 až 30 ľudí. V ďalších scénach dokumentu môžu diváci vidieť, ako účastníci festivalu rabovali bankomaty a ničili zvukové veže. Situácia sa počas posledného dňa vyhrotila na maximum, keď účastníci začali dejisko festivalu podpaľovať.

Foto: Netflix

V plameňoch skončilo 12 dodávok, v ktorých bol benzín. Následkom explózie sa plamene začali nekontrolovateľne šíriť. Diváci, ktorí si dokument pozreli, nemohli veriť vlastným očiam. Na Twitteri sa začali objavovať komentáre, že niečo také šokujúce nevideli už dlho. „Dokument Woodstock ´99 je desivejší, ako väčšina hororových filmov, ktoré som videl,“ napísal jeden z divákov.

Ďalší dodáva, že je prekvapený, že po tomto je ešte vôbec dovolené organizovať festivaly. Mnohých šokovalo aj vyjadrenie, že na festivale došlo k štyrom znásilneniam a k množstvu sexuálnych útokov. John Scher, ktorý je súčasťou dokumentu, sa však vyjadril, že Woodstock bol ako menšie mesto a v akomkoľvek inom meste by pravdepodobne tiež došlo k niekoľkým znásilneniam. Samozrejme, to divákov nahnevalo ešte viac.