Foto: YouTube.com/indiadotcom

40 ľudí sa viezlo na atrakcii v indickom zábavnom parku. Po hrozivom odtrhnutí kolotoča sa zranilo 11 ľudí.

Podobných záberov už svetovými médiami prebehlo niekoľko. Z každých nových však pri ich sledovaní tuhne krv v žilách. Platí to aj o záberoch z indického zábavného parku, kde došlo k poruche a následnej nehode na jednej z kolotočových atrakcií.

Veľký tanier sa najskôr zdanlivo bez problémov aj s ľuďmi „na palube“ vznášal niekoľko desiatok metrov nad zemou. Stačil však len malý moment a tanier sa akoby odtrhol a putoval k zemi. Všetko sa navyše podarilo zachytiť prizerajúcim sa divákom na smartfóny, píše web LAD Bible. Pozrieť si ich môžete nižšie.

Zábavné parky majú byť miestom, kde sa ľudia najmä zabávajú. V prípade nedostačujúcich technických prehliadok a kontrol sa však môžu razom stať miestom, kde dochádza k fatálnym udalostiam.

Pri páde kolotoča sa zranilo 11 ľudí

Akoby zázrakom nedávny kolaps jednej zo zábavných adrenalínových atrakcií v indickom zábavnom parku BluO v meste Ajmer na severe regiónu Rajasthan všetci zúčastnení prežili. Aj napriek tomu sa ale až 11 účastníkov zdanlivo zábavnej jazdy Free Fall Tower zranilo. V čase nehody sa nej viezlo až 40 ľudí.

Zatiaľ nie je jasné, čo nehodu spôsobilo. Polícia udalosť stále vyšetruje a uviedla, že príčnou bolo zlyhanie zariadenia. Niektoré médiá informujú o poruche kábla zaisťujúceho pohyb atrakcie. Príčina ale aj vzhľadom na stále prebiehajúce vyšetrovanie nebola definitívne potvrdená.

Najnovšie články