Foto: ypsiik, simaa_simaa (Instagram)

Hojdačiek nájdete v slovenskej prírode nespočet. Napríklad na týchto miestach.

Pri prechádzkach slovenskou prírodou možno na mnohých miestach naraziť na milé prekvapenie. Hojdačku priamo v prírode, často na zaujímavých miestach, s krásnym výhľadom, inokedy len tak bez výhľadu uprostred lesa. Vďaka týmto bezplatným atrakciám sa tak každý na malú chvíľu môžeme vrátiť do detských čias a čas v prírode prežiť trošku inak. Kde sa však nachádzajú?

Lietavská Svinná

Aktuálne najslávnejšia hojdačka v prírode je rozhodne tá nad Lietavskou Svinnou neďaleko Žiliny. Môže za to poriadny ohlas, ktorý sa okolo hojdačky na vrchu Skalky rozšíril v prvej polovici tohto roka. Kvôli nezodpovedným návštevníkom, hrozili aj to, že atrakciu jej tvorca zruší, no nakoniec si ľudia predsa len vstúpili do svedomia a v okolí hojdačky začali udržiavať poriadok.

Vyšný Kubín

Len nedávno nám do redakcie písal Šimon, ktorý chcel svoj darček pre priateľku zviditeľniť po celom Slovensku. Darčekom je pritom hojdačka s krásnym výhľadom na Veľký Choč nad obcou Vyšný Kubín. Viac informácií sa dozviete v našom článku spred niekoľkých dní.

Na Slovensku nájdete hojdačky v prírode na mnohých miestach. Možno i vy poznáte hneď niekoľko vo vašom okolí. Nám sa na sociálnych sieťach podarilo dopátrať napríklad k týmto ďalším 8 lokalitám. Presnú polohu vám však neprezradíme, nakoľko sme navštívili len prvú z nasledujúcej osmičky. Nachádza sa neďaleko našej redakcie v Banskej Bystrici v blízkosti turistickej trasy na vrchu Urpín. 

Banská Bystrica

Malá Baňa, Rača

Zázrivá

Kvačianska dolina

Likavka

Rosina

Lošonec

Záblatie

Pozri aj: 6 vyhliadkových veží, ktoré na Slovensku vyrástli len tento rok a možno ste ich ešte nenavštívili

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )