Či už dredy máte, alebo nemáte a radi by ste ich mali, toto je článok pre vás.

Dozviete sa veci s ktorými sa budete stretávať každodenne, nájdete aj pár dobrých tipov, ako sa o ne starať. A ak aj o dredoch neuvažujete, neváhajte si nasledujúce riadky prečítať i tak. Možno vás presvedčia a vaše predsudky o dredoch zmätú pod koberec.

Skoro každý sa ich bude chcieť dotknúť

„Óóó, to je super, možem si ich chytiť?“ Verte alebo nie,  s touto požiadavkou sa budete stretávať skoro každodenne a najjednoduchší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je zvyknúť si na to. Ľudia sú zvedaví, zaujíma ich to a sú fascinovaní týmito účesmi. Budú sa vás to pýtať úplne všade. V škole, v meste, na koncertoch, na rodinných slávnostiach, proste všade a všetci. Dôvod, prečo  majú ľudia potrebu dotknúť sa dredov je neznámy, je to proste fakt.

Dredys (5)
beautycism.com

Každý má svoj obľúbený dred

Veď sú predsa všetky rovnaké, ako môže mať niekto nejaký obľúbený? No to preto, že každý je svojím spôsobom iný. Jeden je hrubší, druhý dlhší, ďalší je rozstrapatený, niektorý zavadzia a padá do polievky… Tento robila Katka, tento zasa Kubo.. Každý  jeden má svoj vlastný príbeh, svoje vlastné zážitky a príbehy. A preto budete všetky milovať, ale každý iným spôsobom.

Dredys (3)
afrostyle.mag

Congo dredy

Takzvané Congo dredy je spojenie 2, 3 alebo aj viacerých dredov do jedného veľkého, hrubého drediska, ktorý ďalej rastie sám ako jeden. Niektorí tieto dredy obľubujú, ale väčšina sa im chce vyhnúť. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť. Párkrát do týždňa si takéto “nebezpečné“ dredy (tie ktoré si myslíte, že sa čoskoro spoja s inými) pošúľajte v dlaniach aby sa oddelili od ostatných dredov.

Dredys (13)
smashingman.com
Dredys (8)
dreadsuk.com

Kvôli dredom svrbí hlava

Ak máte dredy po celej hlave, tak to určite poznáte. Ak by ste radi dredy mali, tak toto musíte vedieť. Vaša hlava vás bude svrbieť z milióna rôznych dôvodov. Jeden z hlavných je neumývanie dredov. Ak si ich nebudete pravidelne umývať, je jasné, že pokožka hlavy vás bude svrbieť.

Dredys (9)
ehow.com

Dredy = špinavé vlasy

Najväčšia fáma všetkých čias, ktorá kedy kolovala o dredoch. Na to, aby sa vám dredy zdredili musia byť vlasy čisté. Zo špinavých, mastných, neumývaných vlasov sa vám dredy nebudú dať spraviť. A že dredy sa nesmú umývať, lebo sa vám rozpletú? Ďalšia známa fáma na ktorej už ale trochu pravdy je. Ideálne je, existovať bez používania kondicionéru. Vlasy si môžete umývať rôznymi darmi z prírody napríklad žihľavou, živicou, alebo citrónom rozpusteným vo vode.

Dredys (12)
pinterest.com

Dredy sa dajú rozčesať

Znie to neuveriteľne, ale dá sa to. Jedná sa o veľmi zložitú úlohu, pri ktorej sa budete trápiť rovnako, ako vedci pri hľadaní Božskej častice v Cerne. Budete sa musieť obrniť množstvom trpezlivosti a pripraviť si množstvo kondicionéru. A samozrejme to nebude záležitosť 20tich minút, ale potrvá dlhšie, kým sa vám všetky dredy podarí celkom rozčesať. Preto je známejšie, najmä u mužov efektívnejšie, riešenie a to ostrihať sa. Ani tu však nemusíte ísť úplne na koleno. Ak si necháte pár centimetrov vlasov, proces celkového rozpletenia to značne urýchli.

Dredys (4)
alteredidentify.com
Dredys (2)
abc.net.au

Na to, aby si mal/a dredy nemusíš byť hipík, ani rodina Boba Marleyho

Dredy  si ľudia nechávajú z rôznych dôvodov a to nemusia patriť k hnutiu Hippies. Názov dredy pochádza z Jamajky. Skôr, ako nosili dredy Jamajčania, boli to práve sádžovia a jogíni v Indii. Niektorí tvrdia, že práve India je rodiskom dredov tak, ako ich poznáme dnes, práve vďaka týmto svätým mužom. Samozrejme zdredené vlasy mali aj pravekí ľudia, vznikali im prirodzene, nečesaním vlasov. Ďalší pripisujú vznik dredov do starovekého Egypta. Ale na tom kto ich mal prvý asi naozaj nezáleží pravda?

Dredys (1)
wikipedia.com
Dredys (14)
tumblr.com

Slávni dredáči

Keď sa hovorí o dredoch každý laik si ihneď predstaví Boba Marleyho. Reggae kráľ z Jamajky dostal dredy do povedomia širokej verejnosti po celom svete. S jeho hudbou a posolstvom svetu sa začala šíriť aj dredová mánia. Po ňom nasledovalo množstvo známych osobností, ktorým sa tento štýl taktiež zapáčil. Ďalšou oslňujúcou osobnosťou je Whoopi Goldberg, americká herečka a speváčka. Do tímu sa pridali aj hudobník Lenny Kravitz, alebo Damian Marley, ktorého dredy dosahujú naozaj impozantnú dĺžku. S reggae výzorom experimentovala aj Shakira a samozrejme Lady Gaga… Tá musí vo svojom živote vyskúšať všetko.

Dredys (6)
biography.com
Dredys (10)
fanpop.com
Dredys (11)
gigwise.com

Ak vás téma dredov zaujala, odporúčame sledovať stránku Dreads, kde sa dozviete množstvo ďalších zaujímavostí nielen zo sveta dredov.

Príbehy
0
Komentovať (0)