Foto: The Vintage News

Hitlerov sen o dovolenkovom rezorte pri mori ožil.

Tri roky predtým, ako v roku 1939 Nemecko vtrhlo do Poľska, Adolf Hitler prikázal postaviť jeden z najväčších turistických rezortov na svete, ktorý sa mal nachádzať na nemeckom ostrove Rujana. Nacisti ho nazývali Prora a ubytovali by ste tu viac ako 20-tisíc ľudí.

Pôvodne si mali Proru užiť ťažko pracujúci Nemci, ktorí bez oddychu pracovali vo fabrikách. Historik a sprievodca Roger Moorhouse však tvrdí, že rezort mal slúžiť aj ako istá forma propagácie, teda gesto, vďaka ktorému by si Nemci Hitlera obľúbili ešte viac. Jeden z najväčších hotelov sveta totiž meria až 4,8 kilometra, pričom na stavbe pracovalo asi 9-tisíc pracovníkov. No ako si Tretia ríša začala raziť svoju cestu Európou, výstavba dovolenkového rezortu šla bokom.

Budova chátrala až do roku 2013, keď nemecká realitná spoločnosť Metropole Marketing zakúpila práva na renováciu Prory a vybudovala luxusné letné sídla a komplex apartmánov. Časť z celkovo ôsmich budov komplexu sa tak zmenila na ubytovacie zariadenia Prora Solitaire Home a Prora Solitaire Hotel Apartments and Spa.

Kompletná rekonštrukcia by mala byť ukončená v roku 2022 hoci apartmány a letné sídla sú na predaj už teraz. Ceny bytov sa pohybujú od 400-tisíc do 725-tisíc dolárov, záleží od veľkosti – či máte záujem o penthouse alebo menší byt. Bez ohľadu na to však nájdete v každej budove sklenený výťah, vyhrievané podlahy a práčovňu, rovnako aj výhľad na Baltické more. Spolu s bazénom, vonkajšou záhradou a len trojhodinovou cestou autom z Berlína je teda veľmi pravdepodobné, že o celý rezort sa konečne zdvihne vlna záujmu, ako sa mala už koncom 30. rokov minulého storočia.

Predtým ako si pozriete galériu, navštívte aj náš starší článok, kde je podrobne ukázané, ako hotel Prora vyzeral

Pozri aj: Haiku: Takmer 4000 schodov, ktoré vedú priamo do havajského neba. Jedno z najkrajších miest sveta je však pre turistov zakázané

businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)