Foto: Profimedia/Instagram (Oppenheimermovie)

Vo filme od Christophera Nolana uvidíte Cilliana Murphyho, Roberta Downeyho Jr., Matta Damona či Emily Blunt.

Robert Oppenheimer je označovaný za otca atómovej bomby. Šéfoval supertajnému projektu Manhattan, ktorého cieľom bolo vyrobiť atómové bomby, ktoré by ukončili 2. svetovú vojnu. To sa aj podarilo a prvú atómovú bombu otestovali 16. júla 1945 v púšti v Novom Mexiku. Druhá a tretia atómová bomba už smerovali na japonské mestá. Film o Robertovi Oppenheimerovi bude mať premiéru o rok a pod taktovku si ho zobral slávny režisér Christopher Nolan. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pre Nolana bude film Oppenheimer prvou životopisnou drámou. Divákom je režisér známy najmä titulmi ako Temný rytier, TENET či Intestellar a každý, kto videl aspoň jeden z týchto filmov, vie, že Nolan si dáva na svojej tvorbe mimoriadne záležať.

Prvý oficiálny teaser

Vo filme si hlavnú úlohu zahrá Cillian Murphy známy zo seriálu Peaky Blinders, uvidíte tam však aj Emily Blunt, ktorá si zahrá Katherine ‚Kitty‘ Oppenheimerovú, ďalej Roberta Downeyho Jr. ako politika Lewisa Straussa, ktorý opisuje Oppenheimera ako „najdôležitejšieho muža, ktorý kedy žil“. K filmu bol zverejnený pred pár hodinami teaser.

Film, ako uvádza portál Unilad, je založený na jeho autobiografii s názvom American Prometheus. „J. Rober Oppenheimer je jednou z ikonických postáv 20. storočia, brilantný fyzik, ktorý viedol úsilie o zostrojenie atómovej bomby pre svoju krajinu vo vojne, a ktorý bol neskôr konfrontovaný s morálnymi následkami vedeckého pokroku,“ píše synopsia filmu.

Podľa Variety má film rozpočet 100 miliónov dolárov, pričom slávni herci boli ochotní prijať nižšiu odmenu len za možnosť pracovať s Nolanom. Herci, ktorí by za iný film inkasovali 10 či až 20 miliónov dolárov, si za snímku Oppenheimer odnesú každý 4 milióny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Oppenheimer (@oppenheimermovie)

Oficiálnemu teaseru predchádzal oficiálny plagát, na ktorom je vidieť Murphyho a v jeho pozadí je oranžový mrak dymu, podobný ako pri jadrovom výbuchu.

Fanúšikovia si na film budú musieť ešte počkať ešte rok, keďže film má byť uvedený až 21. júla 2023.