Foto: instagram.com ( thelordoftherings_elfleri)

Súčasťou nejedného filmu sú aj zvieratá, ako napríklad psy, či kone.

V niektorých prípadoch s nimi herci strávia mnoho času a napokon im prirastú k srdcu natoľko, že sa s nimi jednoducho nechcú rozlúčiť. Presne tak to bolo aj v prípade herca Vigga Mortensena, ktorého poznáte najmä zo série filmov Pán prsteňov. Ten si svojho filmového tátoša zamiloval natoľko, že sa ho rozhodol odkúpiť.

Herci si radi ponechávajú pamiatky z filmov, ktoré im počas natáčania prirástli k srdcu. Viggo Mortensen alias Aragorn z trilógie Pán prsteňov však zašiel ešte o kúsok ďalej. Z natáčania si neponechal len tak akýkoľvek suvenír, ale rovno koňa. Viggo si s tátošom menom TJ údajne vypestoval počas natáčania veľmi silné puto.

TJ nie je prvý kôň, ktorého sa Mortensen po natáčaní rozhodol odkúpiť. K tomu, ako sa so zvieraťom spriatelili, sa herec vyjadril nasledovne:

“TJ nebol mojim koňom, bol ním Eurayus. Kúpil som toho koňa napriek tomu, že sme počas natáčania netrávili spolu príliš veľa času. Aj tak však medzi nami vzniklo pekné priateľstvo. Eurayus sa k natáčaniu sa dostal podobne, ako ja. Oboch nás v podstate hodili priamo do vody a trvalo nám nejaký čas, kým sme si na to všetko zvykli. Obaja sme si museli zvykať na svetlá a kamery, ani ten postroj a natáčanie bitiek určite neboli jednoduché.”

“Potom je tu ešte jeden tátoš, taký gaštanovo hnedý. Na ňom som jazdil na začiatku Dvoch veží, keď som sa ocitol v situácii, kedy pre mňa nemali správneho koňa. Ukázal som na neho a vyžiadal som si ho. Nasadil som mu sedlo, naskočil som a celý deň sme spolu natáčali. Bol veľmi milý a ľahko sa s ním pracovalo. Tak som sa rozhodol, že Eurayus bude mať priateľa.”

A ako som sa dostal k TJ-ovi? Jeho som pôvodne nemal v pláne odkúpiť. Ale jeho povaha je vskutku jedinečná, je veľmi inteligentný a nesmierne rýchlo sa učí. Mám ho naozaj veľmi rád, je to skvelý a silný kôň, aj keď vzrastom je malý a v podstate sa už radí k poníkom. Počas celého natáčania bol úplne pokojný a kamery ani svetlá ho vôbec nevyviedli z miery.“

Je síce otázne, či sa 59-ročný Viggo Mortensen objaví aj v plánovanom seriálovom prevedení Pána prsteňov, možno aj odtiaľ mu do partie pribudne ďalší štvornohý priateľ.

Pozri aj: Legolas si počas natáčania zlomil niekoľko rebier, Frodo potreboval 20 stehov. 15 faktov, ktoré ste o trilógii Pán Prsteňov možno nevedeli

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )