Foto: HBO

Termín poslednej série je oficiálne potvrdený.

Ako skončia príbehy Daenerys Targaryen, Johna Snowa či Tyriona Lannistera? To samozrejme tuší len pár ľudí na tejto planéte. Konečne však vieme, kedy sa finálnej série seriálu Game of Thrones dočkáme aj my. Spoločnosť HBO totiž na svojom Twitterovom účte zverejnila krátky teaser, v ktorom oznámila premiéru prvej časti 8. série seriálu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak ste fanúšikom Game of Thrones potom si do kalendára zapíšte apríl 2019. Finále jedného z najobľúbenejších a najúspešnejších televíznych seriálov za posledné roky tak oficiálne prichádza po roku a pol od skončenia siedmej série. Tvorcovia Game of Thrones sľubujú geniálne vyvrcholenie príbehu. Záverečná séria bude mať celkom 6 epizód, pričom každá by mala dosahovať dĺžku asi 90 minút.


Ako sa príbehy vo Westerose a Essose vyvinú nevieme. Tešiť sa však podľa vyjadrení tvorcov seriálu môžeme na dokonalé špeciálne efekty, ktoré by mali dosiahnuť najlepšiu úroveň zo všetkých sérií. Očakávať môžeme aj súboj bratov Gregora a Sandora Clegane, či najväčšiu a najkrvavejšiu bitku v televíznej histórii. A síce nevieme ako ôsma séria skončí, vzhľadom na záver tej poslednej tušíme, ako asi bude začínať.

Foto: HBO

So seriálom Game of Thrones sa tak budeme po 8 rokoch musieť rozlúčiť. Fanúšikovia však nemusia byť úplne zúfalí. George R.R. Martin totiž v spolupráci s britskou scenáristkou pracuje na spinoffe, ktorý nás vráti asi o desaťtisíc rokov pred udalosti odohrávajúce sa v seriáli Game of Thrones. Názov seriálu známy ešte nie je a v príprave je zatiaľ len pilotná časť, no môžeme predpokladať, že vzhľadom na širokú fanúšikovskú základňu sa od jeho tvorby neupustí.

Uložiť článok

Najnovšie články