Foto: Interez.sk

K incidentu údajne došlo v iránskej provincii Východný Azerbajdžan.

Jeden z troch vrtuľníkov v konvoji, ktorý prevážal iránskeho prezidenta Ebráhíma Raísího v nedeľu na východe krajiny „tvrdo pristál“, ďalšie podrobnosti bezprostredne nie sú jasné, uviedli tamojšie médiá. TASR o tom informuje podľa agentúr AP, AFP a Reuters.

Prezident otváral priehradu

Na miesto smerujú záchranné zložky, ich presun však komplikujú zlé poveternostné podmienky, vyhlásil iránsky minister vnútra Ahmad Vahídí. Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján a ďalší predstavitelia, dodala iránska štátna tlačová agentúra IRNA.

K incidentu údajne došlo v iránskej provincii Východný Azerbajdžan pri hraniciach s Azerbajdžanom, približne 600 kilometrov severozápadne od iránskeho hlavného mesta Teherán. Raísí bol v nedeľu ráno v Azerbajdžane, aby spolu s tamojším prezidentom Ilhamom Alijevom slávnostne otvoril priehradu. Ide o tretiu priehradu, ktorú oba národy postavili na rieke Aras.

Irán v krajine využíva rôzne vrtuľníky, ale medzinárodné sankcie sťažujú získavanie súčiastok na ich prevádzku a opravy, pripomína AP. Vojenská letecká flotila Teheránu pritom z veľkej časti pochádza z obdobia pred islamskou revolúciou v roku 1979.

Správu aktualizujeme.

Uložiť článok

Najnovšie články