Foto: Facebook.com/ Harry Potter- Movies

Lukáš Mužla / / Veda
Kultová séria o Harrym Potterovi má nové pokračovanie. Je krátke, vtipné a najmä absurdné.

Od vydania siedmeho a posledného dielu kultovej série o najslávnejšom čarodejníkovi v moderných dejinách prešlo presne 10 rokov 4 mesiace a 24 dní. Harry Potter sa stal literárnou (neskôr filmovou) postavou, ktorú pozná snáď každá dnes žijúca generácia. Dnes po dlhom čase prichádza pokračovanie príbehu. Ak sa tešíte na ďalší príbeh o Harrym Potterovi, potom vás musíme sklamať. Ide totiž o novú kapitolu, ktorú napísala umelá inteligencia a pravdu povediac, veľký zmysel nedáva. 

Harry Potter a portrét toho, čo vyzerá ako veľká kopa popola. Tak sa nazýva nová kapitola do série príbehov o Harrym Potterovi, ktorej autorom je umelá inteligencia. Za vznikom nového „príbehu“ stoja umelci z Botnik Studios, ktorí s pomocou moderných technológií tvoria modernú literárnu avantgardu. Nová kapitola pozostáva z troch strán a na prvý pohľad síce vyzerá ako príbeh, no v konečnom dôsledku ide o absurdné dielo, ktoré vo fanúšikoch vzbudí akurát tak úsmev na tvári. Umelá inteligencia totiž dielo „napísala“ po prečítaní všetkých 7 predošlých dielov, analyzovala najčastejšie vyskytujúce sa slová a slovné spojenia a pustila sa do práce.

Posted by Harry Potter – Movies on Samstag, 16. Juli 2016

Kapitola začína opisom scény : „Po hradnom nádvorí zlovestne vial magicky zosilnený vietor. Obloha vonku bola ako veľký čierny strop, celý pokrytý krvou“, po ktorom je asi všetkým jasné, že toto dielo veľkú dieru do sveta fanúšikov Harryho Pottera neurobí. Odhaliť nejakú hlavnú myšlienku príbehu by bolo asi náročné. Z absurdných a úsmevných častí možno spomenúť napríklad: „Vysoký smrťožrút mal na sebe košeľu s nápisom ‚Hermiona už nevie tancovať‘, a tak mu Hermiona potopila tvár do blata“, časť kde Ron hodil po Voldemortovi svoju poličku, či informácia o tom, že sa prasa z Bifľomoru stalo novým Hagridom. Celý príbeh z pera umelej inteligencie si môžete prečítať stránke Botnik Studios.

 


Pozri aj: Vedci objavili novú formu hmoty. Excitónium však vyvolá mnohé, zatiaľ nezodpovedané, otázky

iflscience.com, sme.sk
0
Komentovať (0)