Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog....

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Dnes vám predstavíme ďalšiu logickú hádanku o výťahu a o tom, ako je možné, že som prežil.

Znenie hádanky:

Výťah je na prízemí. Vo výťahu sú štyri osoby vrátane mňa. Keď výťah dôjde do prvého poschodia, jedna osoba vystúpi a tri osoby nastúpia. Keď výťah dorazí do druhého poschodia, dve osoby vystúpia a šesť ich nastúpi. Tretie poschodie výťah vynechá a vo štvrtom poschodí nikto nevystúpi, ale dvanásť ľudí nastúpi (je to veľký výťah). Piate poschodie výťah vynechá, a keď prechádza šiestym poschodím, laná sa odtrhnú a výťah spadne až dole na prízemie.

Všetci vo výťahu sú mŕtvi. Ako sa mi podarilo prežiť?

vytah-horror
blogspot.com

Riešenie je veľmi jednoduché. Skúste nad ním porozmýšľať, a ak na neho prídete, napíšte ho do komentáru nižšie. Ak si ale neviete rady, riešenie nájdete na ďalšej strane..


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )