Live Leak

Had s posiaty pichliačmi? Tento lov mu zjavne nevyšiel.

V poslednej dobe sme vám priniesli viaceré články, ktoré poukazovali na objavenie nových živočíchov, ktoré ľudia považovali za vyhynuté. Bol to napríklad vzácny nočný druh papagája, či tasmánsky tiger, po ktorom sa momentálne začína intenzívne pátranie. Tentoraz je to ale iné. Na videu môžete vidieť, skutočne na prvý pohľad nezvyčajné zviera, ktoré však nevytvorila evolúcia, ale nepríjemný stret hada s dikobrazom. Ten hadovi uštedril poriadnu dávku svojej účinnej ochrany a hadovi neostalo nič iné, len sa zvíjať v bolestiach. 

Video zachytáva hada v Brazílii, pravdepodobne ide o škrtiča – pytóna. Had si možno chcel pochutiť na dikobrazovi, avšak si to veľmi nepremyslel a dikobraz sa rozhodne nechcel dostať do role hadovej večere. Iná možnosť je, že had dikobraza iba vystrašil a ten v rámci obrannej reakcie, zaútočil.

Had sa plazí v bolestiach a je vidno, že zo situácie, v ktorej sa ocitol, je značne zmätený a dezorientovaný. Na internete sa objavili mnohé reakcie, ktoré sa na hadovej situácii dobre bavia a označujú hadove ostne za „nový módny trend“.

Live Leak

My v redakcií takéto názory internetu nezdieľame a je nám vždy ľúto, keď vidíme, ako sa hocijaké zviera trápi a trpí. Nie sme si istí, aký osud postihol hada po tom, ako sa skončilo video, no veríme, že ostne mu časom odpadnú a on si z tohto stretnutia odnesie len bolestivé spomienky a poučenie, že živočíchom vyzbrojených pichliačmi, sa má radšej okľukou vyhýbať.

Pozri aj: Smädná kobra prišla do dediny požiadať o vodu. Súcit a odhodlanie dedinčanov môže byť príkladom pre všetkých

interez.sk (Matej Mensatoris), ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy