Foto: Unsplash

Hacker sa ku všetkému priznal, dokonca odhalil ďalšie plány.

Severná Kórea zažila v januári hackerskú akciu, ktorú väčšina z nás pozná len z filmov. K zhodeniu siete v takmer celom uzavretom štáte sa priznal konkrétny hacker z USA, ktorý sa netajil ani podrobnosťami ako napríklad, že celú akciu vykonal doma v pyžame.

Väčšinu severokórejského internetu zlikvidoval jeden hacker. Kórejská spravodajská služba totiž 26. januára oznámila, že útok distribuovaného odmietnutia služby (DDOS) „odrezal“ takmer celú krajinu od internetu, nadväzujúc na menší útok zo 14. januára.

Hacker sa sám prihlásil k tejto akcii

„Je bežné, že jeden server na určitý čas prejde do režimu offline, ale tieto incidenty zapríčinili, že všetky webové stránky prešli do režimu offline súčasne,“ povedal agentúre Reuters výskumník v oblasti kybernetickej bezpečnosti Junade Ali, ktorý monitoruje severokórejské servery a webové stránky. „Nie je bežné vidieť celý ich internet vypnutý,“ píše sa na IFL Science s odvolaním na portál Wired.

Foto: Unsplash

Keďže k incidentom došlo krátko po severokórejských testoch, dalo by sa predpokladať, že útok bol reakciou zahraničných vlád, ktoré sú proti tamojšiemu režimu. K zodpovednosti za hack sa však prihlásil hacker, ktorý poskytol aj konkrétne dôkazy.

Spravodajskej organizácii dokonca povedal, že tento „útok“ vykonal z pohodlia svojho domova v USA, pričom mal na sebe oblečené pyžamové nohavice. Aby toho z jeho strany nebolo málo, priznal sa, že pri tom celom ešte sledoval videá o mimozemšťanoch a jedol pikantné kukuričné ​​pochutiny.

Teraz sa už pripravuje na ďalšiu akciu

Hacker pod prezývkou P4x našiel neopravené zraniteľné body programu, o ktorých sa predtým vedelo. Od ich dokázal použiť na spustenie vlastných DDOS útokov na servery, na ktorých závisí severokórejská sieť. Jedna chyba nesprávne spracováva niektoré hlavičky HTTP, čo umožňuje hackerovi spustiť softvér, ktorý zahltí server opakovanými požiadavkami.

Foto: Unsplash

Hacker pre Wired dodal, že sa teraz už pripravuje na akciu, ktorou sa bude môcť dostať do severokórejských systémov, aby našiel informácie, ktoré by boli užitočné. Na tento účel verbuje aj kolegov, expertov na kybernetickú bezpečnosť. Jeho projekt nazval FUNK, čo samozrejme neznamená nič iné ako „F U North Korea“.

Uložiť článok

Najnovšie články