@graceneutral

Ivana Gallasová / / Série
V dnešnej dobe už tetovania nie sú absolútne žiadne tabu ani nič šokujúce. Kedysi sa síce považovali za znak kriminálnikov, dnes však už štatistiky hovoria, že jeden z troch mladých ľudí nejaké to tetovanie vlastní. Ale naozaj sme si mysleli, že nás už nič neprekvapí?

Tetovania sa stali  bežnou súčasťou beauty sveta a práve preto tí, čo sú v prvej línií tejto kultúry, či už tatéri alebo jednoducho milovníci tetovania, hľadajú spôsoby ako spraviť z takej modifikácie nášho tela ako je tetovanie ešte kontroveznejšiu a dôležitejšiu súčasťou ich identity.

Grace Neutral

Grace Neutral je tatérka, ktorá sa však na začiatku venovala netradičnejšiemu povolaniu – bola baletka. Jej tatérska kariéra začala s obyčajným piercingom. Nie je prekvapením, že aj ona sa má hneď niekoľko tetovaní avšak jedno z nich je dosť nezvyčajné. Je na očných buľvách, a je to elektrizujúco modrý tieň.

@graceneutral

Keď sa jej spýtate, aké to bolo nechať sa do očí pichať injekcie s modrou farbou a to hneď 12 krát odpovie: „K***a strašidelné“.

@graceneutral

Grace sa v poslednej dobe venuje dokumente o tetovaniach zvanom „Needles and Pins“, v ktorom cestuje po celom svete za ľuďmi, ktorí modifikácie svojho tela posúvajú za všetky možné hranice bežných ľudí.

@graceneutral

Snaží sa tiež poukázať na to, ako v kontraste s niektorými starými kmeňmi, v ktorých sú tetovania súčasťou tradície, v našom svete sú tetovania viditeľné takmer všade na internete. Tatéri zbierajú followerov na Instagrame a majú aj mesačné čakacie lehoty. Toto môže ľahko viesť ku plagiátorstvu a taká intímna vec ako originálne tetovanie na našom tele, sa ľahko môže objaviť aj u niekoho iného.

@graceneutral

„Toto odvetvie sa v posledných rokoch rapídne zmenilo.“

@graceneutral

Na rozdiel od tetovaní, ktoré môžete ľahko ukryť pred svetom, tetovania na tvári, krku a rukách, sú stále súdené po celom svete. Grace dodáva, že rovnako ako na väčšinu vecí ľudia reagujú na tetovania rozlične v závislosti od pohlavia, rasy a kultúry.

@graceneutral

„Toto sú všetky faktory. Dobrou správou je, že v dnešných dňoch vo všeobecnosti svet stále viac akceptuje tetovania. A to je skvelé.“

@graceneutral

„Ja vypúšťam negativitu preč, vyčerpáva ma. Dostávam mnoho pozitívnych ohlasov na svoje oči a to mi vždy zlepší náladu a proti negativite sa viem obrniť.“

@graceneutral

„Moje telo sa neustále vyvíja, a cesta pokračuje. Je ťažké vysvetliť ako ďaleko moje plány zájdu. Nápady, inšpirácie… Prichádzajú prirodzene so životom a skúsenosťami, ktoré získavam.“

Grace Neutral

Môže sa zdať, že hranice tatérskeho umenia sa už ďalej posúvať nedajú no vždy sa nájde nejaký spôsob, alebo v tomto prípade časť tela, ktoré dokážu že takéto zdanie je len omyl. Napriek tomu, že kontroverzní ľudia budú takýto spôsob umenia na vlastnom tele súdiť aj naďalej, umelci ako Grace si z toho nerobia ťažkú hlavu a na otázku kde je hranica modifikácií nášho tela odpovedia „Žiadna neexistuje.“

Pozri aj: Mnohí ľudia si zaľúbili nový trend vo svete krásy. Ženy si dávajú vytetovať pehy

interez.sk (Ivana G.), independent.co.uk
0
Komentovať (0)