smartappsdownloads.com

Matej Mensatoris / / News
Nová aktualizácia aplikácie Google mapy prináša okrem iného aj informácie o parkovaní. Vďaka nej sa tak dozviete či vo vašom cieli budete mať miesto na zaparkovanie.

Niet žiadnych pochýb, že Google mapy predstavujú jednu z najlepších aplikácií, keď sa potrebujete dostať z bodu A do bodu B. Google vás informuje o dopravnej situácii, o zdržaniach na trase, či dokonca o prácach na ceste. Na základe týchto všetkých údajov sa vám pokúsi odhadnúť nielen najlepšiu trasu, ale aj čas, ktorý budete na prepravu potrebovať. To oceníte najmä počas zápchy, kedy sa aj pár kilometrová cesta vie natiahnuť o dlhé desiatky minút. Keď sa ale dostanete do spomínaného bodu „B“ často sa objaví ďalší problém. Kde nájdem miesto na zaparkovanie a ako dlho to bude trvať, keďže už meškám na dohodnutú schôdzu? 

Google si uvedomil, že vaša cesta nekončí vtedy, keď prídete na určené miesto, ale končí sa až v tom momente, keď úspešne zaparkujete. To ale môže byť občas poriadne tvrdý oriešok, najmä vtedy ak sa vyberiete na miesto, kde je parkovacích miest zúfalo málo a ľudí s rovnakým cieľom ako vy, je naopak veľa.

Google preto v novej verzii svojich máp poskytuje tiež informáciu o parkovaní. Užívateľa upozorní, že nájsť miesto na parkovanie je vo zvolenej lokalite buď „ľahké“, „stredne ťažké“ alebo „obtiažne“.

flickr.com

Na základe analýzy dát od ostatných vodičov a užívateľov aplikácie, Google mapy zistia, aké sú možnosti parkovania v danej lokalite a podľa toho prispôsobí aj výpočet trasy. Aplikácia s verziou o informácii o parkovaní zatiaľ funguje iba v USA a informácie, ktoré poskytuje nie sú zatiaľ spoľahlivo presné. To sa ale má časom zmeniť, keďže čím viac budú užívatelia aplikáciu používať, tým lepšie budú vedieť Google mapy odhadnúť situáciu o vyťaženosti na parkoviskách.

Táto aktualizácia je skutočne zaujímavá a užitočná. Aj keď sa zatiaľ dá využiť iba v USA, časom sa určite dostane aj do ostatných regiónov. Veríme teda, že nepotrvá dlho a keď si budeme v blízkej budúcnosti plánovať trasu, tak okrem najvhodnejšej cesty sa dozvieme aj to, či v našom cieli dokážeme aj pohodlne zaparkovať.

Pozri aj: Google spustil aplikáciu, cez ktorú si môžeš podrobne pozrieť, ako sa za posledných 32 rokov zmenilo aj tvoje mesto

interez.sk (mmm), theladbible.com


Komentovať (0)