foto: earthengine.google.com

Služba Google Earth Timelapse zobrazuje časozberné video, ktoré ukazuje akou drastickou zmenou prešla naša Zem, a to iba za 32 rokov. Pozrite sa ako ľadovce miznú doslova pred očami, alebo ako v priebehu pár sekúnd vznikajú nové cesty, či mestá.

Google nedávno zverejnil časozberné video, ktoré vzniklo pomocou obľúbenej služby Google Earth. Video odhaľuje, aký veľký dopad mala na Zem ľudská činnosť a to v takom krátkom období, ktoré vo veku Zeme predstavuje skutočne iba okamih. Video je zložené z 5 miliónov satelitných fotografií v období od roku 1984 až po súčasnosť. Vo videu môžete vidieť znepokojivý úbytok ľadovcov, vysychanie Aralského mora, masovú výstavbu ciest a budov a mnoho iného. No či už sa pozriete do Afriky, do New Yorku alebo hoc aj do Bratislavy či dediny, v ktorej bývate. Neváhajte a priblížte si miesta, ktoré vás zaujímajú najviac. My sme s ňou strávili niekoľko desiatok minút a musíme povedať, že Google znovu odviedol skvelú prácu.

Služba Google timelapse, funguje už od roku 2013 no práve teraz dostala veľkú aktualizáciu obohatenú aj o fotky zo satelitov NASA. Google súčasne tvrdí, že aktualizoval aj staré fotografie, ktorým pridal ostrosť a jasnejší obraz. O snímanie zemského povrchu sa postarali tiež dva nové satelity Landsat 8 a Sentinel-2, ktoré pre službu zabezpečili dáta v súhrnnej veľkosti až niekoľko miliónov gigabajtov.

Pozri aj: NASA práve zverejnila nové šokujúce fotografie toho, ako sa zmenil svet okolo nás. Odhaľujú to, čo si ľudia nechcú pripustiť.

interez.sk (mmm), inhabitat.com, blog.google.com
Príbehy
0
Komentovať (0)