Google spustil aplikáciu, cez ktorú si môžeš podrobne pozrieť, ako sa za posledných 32 rokov zmenilo aj tvoje mesto

earthengine.google.com
Služba Google Earth Timelapse zobrazuje časozberné video, ktoré ukazuje akou drastickou zmenou prešla naša Zem, a to iba za 32 rokov. Pozrite sa ako ľadovce miznú doslova pred očami, alebo ako v priebehu pár sekúnd vznikajú nové cesty, či mestá.

Advertisements

Google nedávno zverejnil časozberné video, ktoré vzniklo pomocou obľúbenej služby Google Earth. Video odhaľuje, aký veľký dopad mala na Zem ľudská činnosť a to v takom krátkom období, ktoré vo veku Zeme predstavuje skutočne iba okamih. Video je zložené z 5 miliónov satelitných fotografií v období od roku 1984 až po súčasnosť. Vo videu môžete vidieť znepokojivý úbytok ľadovcov, vysychanie Aralského mora, masovú výstavbu ciest a budov a mnoho iného. No či už sa pozriete do Afriky, do New Yorku alebo hoc aj do Bratislavy či dediny, v ktorej bývate. Neváhajte a priblížte si miesta, ktoré vás zaujímajú najviac. My sme s ňou strávili niekoľko desiatok minút a musíme povedať, že Google znovu odviedol skvelú prácu.

Služba Google timelapse, funguje už od roku 2013 no práve teraz dostala veľkú aktualizáciu obohatenú aj o fotky zo satelitov NASA. Google súčasne tvrdí, že aktualizoval aj staré fotografie, ktorým pridal ostrosť a jasnejší obraz. O snímanie zemského povrchu sa postarali tiež dva nové satelity Landsat 8 a Sentinel-2, ktoré pre službu zabezpečili dáta v súhrnnej veľkosti až niekoľko miliónov gigabajtov.

Pozri aj: NASA práve zverejnila nové šokujúce fotografie toho, ako sa zmenil svet okolo nás. Odhaľujú to, čo si ľudia nechcú pripustiť.

interez.sk (mmm), inhabitat.com, blog.google.comShare on Facebook460
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements