Foto: Youtube (* Bendzso)

Toto je globálne otepľovanie v celej svojej kráse.

Video vyhotovil fotograf z National Geographic, Paul Nicklen na Baffin Islands v Kanade. Medveď na videu mal pomalé pohyby a celkom zjavne bol vychudnutý a oslabený. Vzhľadom k tomu, že trpel ukrutným hladom, zablúdil až k oblasti obývanej ľuďmi. Pre ľadové medvede nie je ničím nezvyčajným vydržať bez potravy celé týždne. Keď čakajú na stuhnutie ľadu musia vydržať poriadne dlho. V tom období však priplávajú tulene, ktoré sú ich hlavnou zložkou potravy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Toto video je priamym dôkazom toho, že globálne otepľovanie prírodu mätie a má skutočne veľmi zlý dopad na ekosystém. „Vedci hovoria, že medvede čoskoro vymrú. A ja chcem aby ľudia videli ako to vyzerá. Medvede umrú hladom a takto vyzerá hladujúci medveď,“ povedal Nicklen pre National Geographic. V Kanade je zakázané kŕmiť ľadové medvede a keby sa mu v tej chvíli aj podarilo nejakým zázrakom zohnať kus mäsa, medveďovi by to veľmi nepomohlo. Skôr naopak, iba by to predĺžilo jeho trápenie.

Namiesto toho, aby mu teda fotograf nelegálnym spôsobom podal pomocnú ruku, čo by bolo aj tak zbytočné, sa rozhodol, že urobí niečo iné. Medveďove trápenie zaznamenal na video a tak sa poistil, aby tento mladý samec neumrel zbytočne. Majestátne zviera, ktoré by malo vážiť pol tony na tomto videu za sebou ťahá svoje kostnaté labky čím nevedomky bojuje za to, aby sme s touto situáciou začali konečne niečo robiť.

Nicklen povedal, že zdieľaním tohto príbehu, chce posunúť správu svetu o tom, aké nebezpečenstvo predstavuje globálne otepľovanie.

Pozri aj: Obsahuje patogény, črevné červy aj vírusy. Znepokojujúce video potápača zachytáva potrubie, ktoré vypúšťa do oceánu oblaky krvi

iflscience.com
Uložiť článok

Najnovšie články