FLICKR

História ľudstva zaznamenala mnoho predpovedí o konci sveta. Môžeme sa teda spoľahnúť na hypotézu Stephena Hawkinga?

Nebolo by to prvý raz, kedy ľudský jedinec predpovedal koniec sveta. Napokon spomeňme si na nedávny december 2012 a s ním spojený koniec mayského kalendára, a teda i predpovedaný zánik sveta. No ak sa nemýlim, všetci sme stále tu a ja konkrétne práve píšem tento článok. Čo nové ale tvrdí sám pán Stephen Hawking o zaniknutí nášho sveta?

V utorok, 15. novembra, vedec Stephen Hawking na Oxfordskej univerzite prezentoval svoje tvrdenie, že bez úniku z našej planéty neprežijeme na Zemi dlhšie ako ďalších 1000 rokov. Zodpovedať za to môže niekoľko faktorov. Nebude možno potrebný ani náraz kométy, či invázia mimozemských bytostí. Naša Zem je vraj ohrozená najmä extrémnymi klimatickými zmenami a hroziacou nukleárnou vojnou a nakoľko nie sme schopní postaviť telesá, ktoré by nás prepravili a pomohli prežiť na iných planétach, ľudská rasa je ohrozená.

Pixabay
Pixabay

Hawking rovnako tvrdí, že najbližších sto rokov sa nám ani nepodarí nájsť cestu ako prežiť v prostredí inej planéty. Svoju prednášku však zavŕšil odporúčaním, aby sme sa nepozerali dole na svoje nohy, ale hore ku hviezdam, čo nám, úbohým ľudským stvoreniam, dáva naďalej nádej na lepšiu budúcnosť. Veď napokon to, čo sa bude diať o tisíc a ani sto rokov my už neovplyvníme, pokiaľ teda nie sme aspoň takí géniovia, ako samotný Hawking.

interez.sk (Romana Dorotovičová), viralthread.com
Príbehy
0
Komentovať (0)