Foto: TASR - Martin Baumann

Špekuluje sa, či ohlási kandidatúru na prezidenta.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka bude v blízkej budúcnosti informovať o zásadnom rozhodnutí a o svojich ďalších zámeroch v budúcnosti. Povedal to na tlačovom vyhlásení.

Maroš Žilinka sa chystá oznámiť zásadné rozhodnutie, uviedol to na tlačovej konferencii k prezidentke Zuzane Čaputovej. Nekonkretizoval však o čo ide, ani kedy rozhodnutie oznámi verejnosti. Povedal, čo ho k nemu primälo.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame, a to dlhodobo, aj dnes sú uvádzané veľmi vážne skutočnosti. Tie útoky voči mojej osobe, prakticky denné, ma primäli rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani nepomyslel,“ prezradil generálny prokurátor.

Na tlačovej konferencii nemali novinári možnost klásť otázky. Špekuluje sa však, či nejde o prípadnú kandidatúru na prezidenta.

Podanie prezidentky na Ústavný súd považuje za účelové

V rámci pondelkového vyhlásenia pre médiá tiež povedal, že považuje podanie prezidentky SR Zuzany Čaputovej na Ústavný súd SR, týkajúce sa výkladu ústavy v súvislosti s jeho činnosťou, za účelové. „Som toho názoru, že návrh je účelový a spor o výklad ustanovení ústavy bol umelo vytvorený,“ zdôraznil Žilinka. Ide podľa neho o pokračovanie dlhodobého tlaku, spochybňovania a diskreditovania jeho osoby.

Najnovšie články