Ilustračná foto: Unsplash

Zamestnávatelia budú mať dve možnosti.

Ak kvôli práci nosíte okuliare či kontaktné šošovky, zamestnávateľ vám ich bude musieť podľa rozhodnutia Súdneho dvora Európskej únie čoskoro preplatiť. O správe informuje denník Pravda.

Súdny dvor v Luxemburgu tak rozhodol po žalobe rumunského zamestnanca, ktorý si musel kvôli práci kúpiť okuliare a jeho zamestnávateľ mu ich odmietol preplatiť. V rámci takzvaného prejudicionálneho konania môže každý občan EÚ dať podnet na upresnenie obsahu právnej normy EÚ.

Vyhral súd

Súd o danom návrhu rozhodol ešte koncom minulého roka. Podľa denníka Plus Jeden Deň budú mať zamestnávatelia dve možnosti. Prvou možnosťou je priame dodanie spomínanej zdravotnej pomôcky zamestnancom, druhou je preplatenie nákladov na jeho kúpu.

V rozhodnutí súdneho dvora sa podľa webu tvnoviny.sk píše, že zamestnávateľ si nemôže túto povinnosť splniť tak, že dá zamestnancovi len mzdový príplatok. To, ako bude celý proces prebiehať, ešte nie je známe. Na Slovensku bude preplatenie nákladov zatiaľ závisieť od dohody medzi zamestnancom a firmou. Zamestnávatelia ale už teraz hovoria, že sa im opäť len zvýšia výdavky.

Najnovšie články