Foto: TV JOJ

Je tu utorok a s ním náš tradičný filmový prehľad.

S príchodom ďalšieho týždňa je tu hneď niekoľko noviniek, z ktorých môžu mať filmoví maniaci radosť. Fanúšikov superhrdinovských filmov však zrejme najviac zaujal tohtoročný Comic Con, kde prebehlo mnoho vzrušujúcich oznámení. Nechýbali nové Marvel filmy, ktoré uvidíme v rámci štvrtej fázy univerza. Pochopiteľne je však toho ešte omnoho viac, čo posledný týždeň vo svete filmu a televízie priniesol.

Netflix prichádza s novým krimi seriálom podľa skutočnej udalosti

Netflix vytvoril nový seriál, ktorý sa má značne podobať na veľmi obľúbené 13 Reasons Why. Seriál s názvom Unbelievable bude rozprávať nepríjemný príbeh o znásilnení, ktorý je založený na skutočnej udalosti. Seriál pritom vychádza z článku, ktorý  získal Pulitzerovu cenu. Seriál bude mať premiéru na Netflixe v septembri.

Tvorcovia Čiary prichádzajú so seriálom Slovania

Nový seriál Slovania, na ktorom pracovala produkčná spoločnosť Wandy Adamík Hrycovej, Wandal production, má svoj prvý trailer. Seriál, ktorý má byť historickým dielom s prvkami fantasy bol prirovnaný aj k slovenskému Game of Thrones. Keďže mal však tento hit od televízie HBO rekordný rozpočet, seriál Slovania sa snaží od tohto spojenia dištancovať. Nakrúcanie prebiehalo na Ukrajine a seriál uvedie televízia Joj.

Pán Prsteňov od Amazonu je blízko

Seriálový Pán Prsteňov od Amazonu sa začína črtať do jasnejšej podoby Na scenári budú pracovať John D. Payne, Patrick McKay a Bryan Cogman. Seriál sa bude odohrávať v Druhom veku a mal by kvalitatívne predčiť Game of Thrones aj Zaklínača od Netflixu. Na to, čo nám Amazon prinesie si však budeme musieť ešte nejaký čas počkať. V položke obsadenie sa však už objavilo prvé meno, ktorým je Markella Kavenagh. Tá za sebou nemá veľa zvučných projektov, no môžeme si byť istí tým, že Amazon určite staví na kvalitu.

Halloween dostane ďalšie dve pokračovania

Minulý rok sme sa mohli tešiť z návratu hororového hitu Halloween. Ten má prísť s dvomi ďalšími pokračovaniami, ktoré majú doraziť v rokoch 2020 a 2021. Sága o antihridnovi Michaelovi Myersovi ešte ani zďaleka nie je na konci. Potvrdil to aj samotný John Carpetner na svojom Twitteri.

Zaklínač od Netflixu má prvý trailer

Netflixácky Zaklínač je tu. Teda zatiaľ nie tak celkom, pretože premiéry sme sa zatiaľ nedočkali. Je tu však prvý trailer, ktorý odhaľuje Henryho Cavilla v hlavnej úlohe Geralta z Rivie. Voči obsadeniu malo mnoho fanúšikov výhrady, pretože sa obávali, že Superman nebude schopný vdýchnuť tejto ikonickej postave život. Ako však naznačuje samotný trailer, Henry Cavill rolu absolútne ovládol a my sa máme na čo tešiť.

Blada si zahrá Mahershala Ali

Marvel dostal do svojho univerza polovičného upíra Blada a v hlavnej úlohe si ho zahrá Mahershala Ali. Ten si divákov získal vo fantastickom seriáli z produkcie HBO True Detective. Minulý rok nás očaril aj vo filme Green Book, za ktorý získal Oscara. Kevin Feige, prezident spoločnosti hrdo predstavil Mahershalu v úlohe Blada na Comic Cone. Okrem toho Marvel potvrdil aj to, že do pokračovania Thora sa vráti Natalie Portman a režírovať ho bude opäť Taika Waititi.

Rick a Morty na prvých záberoch zo štvrtej série

Rick and Morty sa vracajú so štvrou sériou a nepochybne sa máme na čo tešiť. Dan Harmon opäť prinesie svoj typický humor a postavy, ktoré milujeme. Na Comic Cone v San Diegu bol v piatok odhalený klip, ktorý ukazoval krátku pasáž z pripravovanej série, ktorú uvidíme už na jeseň.

Stranger Things 4 sa začnú natáčať v októbri

Stranger Things 4 sú už v procese vývoja. Na jeseň sa už má dokonca začať nakrúcanie a tak je jasné, že nadchádzajúca séria na seba nenechá dlho čakať. Nie je síce jasné, koľko času strávi v postprodukcii, no ako poznáme Netflix, na seriál sa budeme môcť tešiť na budúcu jeseň.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )