Foto: Disney

Je tu utorok a tak ako vždy, aj dnes s ním prichádza náš filmový prehľad.

Nejeden z nás vyrastal na Múmii a ďalších filmoch Brendana Frasera. Ten sa však stiahol z očí divákov a roky o ňom nebolo počuť. Nové informácie však naznačujú, že herec by bol otvorený nakrúcaniu pokračovania ikonickej série. Okrem toho k nám zo sveta filmu priplávali aj ďalšie novinky, trailery a premiéry, z ktorých sa v blízkej dobe môžeme tešiť.

Matthew McConaughey je filmovým profesorom

Matthew McConaughey sa stal filmovým profesorom. Jeho posledným veľkým dielom bol film Beach Bum, ktorý rozpráva o básnikovi menom Moondog. Ten utráca svoje peniaze na dievčatá, drogy a drahé autá. Vizuálne pútavý snímok zvládol McConaughey opäť okoreniť na výbornú. Rozhodne teda nepôjde o klasického profesora v okuliaroch s rohovinovým rámom v tvídovom saku. McConaughey bude učiť prax v obore Department of Radio-Television-Film na Univerzite v Texase.

Brendan Fraser je späť?

Séria o múmii bola v roku 2017 znova obnovená v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom. Diváci ju však veľmi vrelo neprivítali. Keď na konferencii FAN EXPO v Kanade padla na Brendana Frasera otázka, či by sa vrátil do Múmie, povedal, že by bol absolútne za! Oficiálne však Fraser zatiaľ žiadnu ponuku od štúdia Universal nedostal a tak je otázne či sa niečoho podobného naozaj v budúcnosti dočkáme. Ostáva nám však dúfať, že sa štúdio nechá ukecať, keďže Fraserov komentár bol privítaný s ováciami, zatiaľ čo Cruisov výkon si vyslúžil viac-menej iba frflanie.

Netflix uviedol prvý teaser k pokračovaniu Disenchantment

Netflix vyhodil nový teaser na druhé pokračovanie seriálu Disenchantment. Kreslený seriál dostal druhú sériu, ktorá je však označená ako druhá časť. Môžeme teda predpokladať, že s jej odvysielaním sa príbeh skončí. To by bola však veľká škoda. Na jeho vzniku totiž pracuje Matt Groening, tvorca Simpsonovcov a Futurami. V tomto rozprávkovom diele pritom zvláda kombinovať to najlepšie z oboch projektov a zároveň sa v ňom dá vidieť aj menší rip-off diel ako Shrek či Začarovaná Ella. Premiéry sa dočkáme 20. septembra.

Birds Of Prey dostáva formu

Birds Of Prey sa začína črtať čoraz lepšie. Film, v ktorom si úlohu Harley Quinn opäť zahrá Margot Robbie, bude rozprávať sólový príbeh tejto vrelo prijatej antihrdinky. Podľa scenáristky Christiny Hudson ide síce o postavu, ktorú už poznáme, no nie je nutné mať na pamäti Suicide Squad, keďže pôjde o samostatný príbeh. Film je momentálne v posledných fázach produkcie a mali by sme sa ho dočkať 6. februára budúceho roku.

Disney uvedie prvú moslimskú Marvel superhrdinku

Disney sa chystá uviesť prvú moslimskú superhrdinku. Jej meno bude znieť Ms. Marvel a uvidíme ju v novom seriáli z Marvel Univerza. Na konferencii D23, predstavil Disney tri ďalšie Marvel seriály, ktoré uvidíme vďaka nástupu Disneyho streamovacej služby, Disney +. Seriály nesú názvy Moon Knight, She-Hulk a Ms. Marvel. Postava bude pakistanského pôvodu, pričom bude žiť v New Jersey. Netreba si ju mýliť s Captain Marvel a podľa všetkého ju uvidíme aj v Marvel filmoch.

Nový Terminátor otvorí novú trilógiu

Ikonický režisér James Cameron, ktorý dal svetu niekoľko historicky najzárobkovejších snímkov, ako Titanic, Avatar a v neposlednej rade Terminátor, sa nechal počuť, že nové pokračovanie kultovej série bude otvárať novú trilógiu. Napriek tomu v nej však uvidíme starú dobrú Lindu Hamilton. Cameron tiež upozorňuje na to, že nový Terminátor bude mať eRkový rating a preto sa môžeme tešiť na poriadnu akčnú jazdu pre dospelých.

Edgar Wright pripravuje nový horor

Edgar Wright nemusí byť pre každého úplne známy pojem, no o filmoch tohto inovatívneho britského režiséra ste už zaručene počuli. Muž, ktorý nám dal filmy ako Scott Pilgrim vs. the World a Baby Driver, teraz prichádza s novým snímkom. Ten nesie názov Last Night in Soho a jeho dej je zatiaľ držaný v prísnej tajnosti, no vieme, že sa bude odohrávať v Londýne. Časovo by sme sa mali preniesť do 60. rokov, ale aj do súčasnosti. Vo filme uvidíme hviezdy zo seriálov ako Doctor Who či Game of Thrones, takže sa skutočne máme na čo tešiť. Wrightov predošlý film, Baby Driver, ktorý zaznamenal masívny úspech, mal rozpočet iba 34 miliónov, no dokázal zarobiť ohromujúcich 226 miliónov.

Guillermo del Toro pracuje na vlkolačom westerne

Mexická spisovateľka a režisérka Issa López predstavila svoj nový film, Tigers Are Not Afraid, ktorý si vyslúžil veľkú dávku pozornosti. Neušiel ani Guillermovi del Torovi, ktorý talentovanej filmárke navrhol spoluprácu. Dvojica momentálne pracuje na horore s westernovým pozadím, ktorého zápletkou má byť vlkolačí príbeh. Detaily zatiaľ nie sú známe, no Lopéz už podľa všetkého dodala scenár a my sa máme na čo tešiť. Neil Gaiman totiž jej dielo opísalo ako čosi neobyčajné, čo tu nebolo od čias Faunovho labyrintu.

Dostane Brad Pitt Oscara?

Brad Pitt podal fantastický výkon, ktorý sme si mohli vychutnať vo filme Once upon a Time in Hollywood po boku oscarového Leonarda DiCapria. Kým Leo nezískal svojho Oscara, hovorilo sa len o tom, ako je to možné… Málo kto však vie, že Pitt sa tiež ešte nedočkal zlatej sošky. Keď sa ho novinári na túto záhadu spytovali na festivale v Benátkach, odpovedal, že je vždy fajn vidieť svoje meno medzi nomináciami a ak sa tam aj nevyskytne, väčšinou uvidí meno jedného zo svojich priateľov. Pitt si však zahral aj vo vesmírnej dráme Ad Astra, ktorej príchod do kín je za rohom. Súdiac na základe fantastického výberu projektov, sa aj Brad Pitt možno konečne dočká Oscara.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )