Obľúbený multižánrový Festival z lásky vstúpil v roku 2015 do svojej štvrtej sezóny. Priaznivci tohto unikátneho podujatia sa dočkajú okrúhleho 10. vydania, ktoré sa...

Obľúbený multižánrový Festival z lásky vstúpil v roku 2015 do svojej štvrtej sezóny. Priaznivci tohto unikátneho podujatia sa dočkajú okrúhleho 10. vydania, ktoré sa organizátori rozhodli osláviť veľkolepo. Na víkend 16. a 17. októbra pripravili rovno dva večery z lásky – v piatok v Žiline a v sobotu v Banskej Bystrici.

Po drsnejšom zimnom vydaní, ktoré bolo v znamení punku a alternatívneho metalu, sa festival vracia ku svojim pokojnejším koreňom. Pôvabnú speváčku a pesničkárku Zuzanu Mikulcovú s kapelou netreba obzvlášť predstavovať. Jej hlas sa už niekoľko rokov nesie éterom alternatívnej scény a návštevníkom ponúkne príjemný koncertný zážitok. Účasť prisľúbil aj Branuško Jobus z Vrbového, so svojim minimalistickým projektom ABUSUS. Domácu scénu zastúpi melancho-punková zostava CASCABEL, ktorá po dlhšom čase vystúpi v kompletnej zostave, takže sa jej priaznivci majú na čo tešiť. Na festivalové pódium sa vráti aj stálica tohto podujatia, smutno-veselý robot HALLOGENERATOR so svojim disco-vesmírnym setom.

festival z laskyVýnimočnosť 10. vydania festivalu umocní aj účasť divadelného súboru zo Žiliny, ktorý vystupuje pod názvom Kapor na scéne. V lete zaznamenali veľký úspech na tradičných Kremnických Gagoch a návštevníkom predstavia svoju interpretáciu Rómea a Júlie.

Program festivalu bude tradične prebiehať na viacerých pódiách a koncerty budú v prestávkach doplnené sprievodným programom. V úvode večera si návštevníci budú môcť pozrieť pásmo krátkych filmov. O autorské čítanie sa opäť postará Kako, s veselými poviedkami o smrti a Branuško Jobus prečíta niečo zo svojich unikátnych knižiek. Po minuloročnom úspechu sa zopakuje aj poézia v hajzli – čítanie poézie v priestoroch pánskych toaliet. Pre (ne)zaľúbených je určené obľúbené 5-minútové rande a záver programu bude patriť afterparty z lásky.

Festival z lásky sa tradične odohrá v priestoroch Klubu 77 (Banská Bystrica, Horná 54 ), svoje brány otvára v sobotu 17. októbra o 18:00. Organizátori festivalu sľubujú návštevníkom dobrú náladu, kvalitnú hudobnú produkciu, divadlo a literatúru, nech si každý nájde to svoje a odíde spokojný.

Uložiť článok

Najnovšie články